Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Itt miért hívnak mindent...

Itt miért hívnak mindent traumának?

Figyelt kérdés

.) Ha valakivel történnek átlagos dolgok, amik mindenkivel megtörténnek, megszakad a kapcsolat valakivel, munkahelyi stressz, kirúgás gyik szerint -> Trauma


.) Ha egyszer megpofoznak valakit, akkor és az illetőnek eszébe jutott, akkor az PTSD gyakori szerint


.) De ha valaki tényleg súlyosan traumatizált akkor túlreagálja és hisztizik.


Miért van ez?


2022. okt. 3. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Látom ez neked elég nagy trauma.
2022. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%
Akkor trauma, ha erősen negatívan befolyásolja az illető mentális állapotát. Ha például valakit nagyon megvisel, ha kirúgják, és ha később visszagondol rá, és ezen visszagondolás gyors szívverést, hidegrázást, és pánikot okoz, akkor valamilyen fokú PTSD.
2022. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Itt valami olyan téveszmében élnek az emberek, hogy lelki egészség = boldogság. Igazi lelki beteget talán nem láttak, aki igen, az traumatizálódva menekült haza a pszichiátriáról, miközben meggyőződése, hogy saját maga súlyos beteg. 🤦🏼‍♀️
2022. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3-al egyetértek.

Másrészt összekeverik,. a megrázó, váratlan, sokként érő dolgok hozzátartoznak az élethez. Ha meg valaki sikeresen átmegy azon, akkor kész, nem is lett traumatizálva. Másrészt túlreagálják sztem sokan, vagy valakinek más kattanása van.

2022. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Maskepp latom ezt, mint az elottem szolok.

12-13 eves lehettem, amikor olyan dolog tortent velem, ami miatt evekig szorongtam (es meg ma is bizonyos helyzetekben), es emiatt sokkal jobban erzem magam egyedul. Mindez mar 25 eve tortent. Es nem eroszakoltak meg, nem vertek, egy olyan pitianer dolog volt, amin mas szo nelkul atlep, masnapra elfelejti. Nekem ez nem ment, teljesen maskepp eltem meg.

Ket eve a pszichologosumnak beszeltem eloszor errol. Szegyelltem azt, hogy igy megvisel valami, ami masnak semmiseg. O mondta azt, hogy emberenkent kulonbozo, hogy ki mit el meg traumakent, azaz hogy hol van a hatar.

2022. okt. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!