Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvosi értelemben van olyan...

Orvosi értelemben van olyan hogy valaki bűnöző vagy becsületes ember vagy ez a kérdés értelmetlen?

Figyelt kérdés
2022. okt. 8. 19:47
 1/10 Zcom09 ***** válasza:

Hát olyanról még nem hallottam hogy egy orvos illegális szervkereskedelemben, vagy kétséges kozmetikai műtétekben vett volna rész, vagy ne adj Isten hálapénzt fogadott el. Ha egy orvos leteszi az esküt és utána bármi rosszat tesz azonnal holtan esik össze.


Persze hogy vannak köztük is árnyékos alakok, ők sem immúnisak az vesztegetésre, vagy egyéb kísértésekre.

2022. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1, sztem a kérdező nem az orvosokra v eü szakdolgozók karmisztikus útjára volt kíváncsi, hanem hogy van-e vmi definíció esetleg vagy klinikai kritérium pszichiátriailag, ami disztvingálja az embereket a „lelkületük” szerint. Mint a játékokban pl. Fallout v. Infamous-ban a karma rendszer.
2022. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdésre a válasz, a kriminológiai ezzel a kérdéskörrel foglalkozik, angolul vannak fent publikációk a témában. De kezdetben a behavorizmus témakörénél is érdemes utána bogarászni.
2022. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolom nem az orvosok bűnözési hajlamára gondolt aa kérdező.


Régebben olvastam egy cikket, mely szerint az agynak egy bizonyos része felelős lehet erőszakos cselekményekért.

2022. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az is egy érdekes téma hogy az orvosok mennyire bűnözők de azt hinném hogy valamennyire hasonló arányban mint a hétköznapi emberek. Illetve lehet hogy ritkább a diplomások közt nem tudom. De Igen eredetileg arra gondoltam és nem feltétlenül erőszakos bűnözőkre. Hanem pl. Akár arra hogy valaki piti tolvaj e vagy egy olyan ember aki azt mondja hogy ő más telkére rá se lép az ő engedélye nélkül max akkor ha vészhelyzetet hárít el vele. Hogy egy szelídebb példát mondjak. Szóval akkor ez orvosi értelemben meg van különböztetve csak esetleg nem betegség az ha valaki tolvaj? Vagy hogy ez hogy van?
2022. okt. 8. 20:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire tudsz angolul? Ha beírod, hogy Classification of Criminals, akkor kidobja azt, hogy miszerint csoportosítják. De a tételmondat inkább az, hogy maga milyen természetű a bűncselekmény. De biztos van fent magyarul is tartalom legalább kriminálpszichológiából.


Viszont sztem ennek pontos meghatározása nagyon alapos munkát igényelne, és több szakterületet is érintene (neurológia, genetika, pszichológia, pszichiátria, filozófia irányzatai), sőt, merem azt kijelenteni, hogy nincs is rá konkrét válasz- vagy ha van is, az sem 100%-os. Nagyon gyerekcipőben járunk még ehhez.

2022. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Est meghatározza a büntetőtörvénykönyv, hogy mi számít kihágásnak vagy szabálysértésnek vagy bűncselekménynek. Persze az is számít hogy egy t@rsadalom vagy adott embercsoportnál mi számít annak íratlen formában...
2022. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olvass utána az antiszociális személyiségzavarnak. Rengeteg szakirodalom született a témában. A bűnözők vajon betegek és jogosultak a felmentésre (antiszociális személyiségzavarral) vagy ez nem orvosi, hanem szociológiai konstrukció.
2022. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem egyszerű a kérdés. Biztos mindenki látott már olyan gyereket ha meglát egy bogarat akkor eltapossa. Én is sokszor láttam. Amin meglepődtem az az amikor olyat láttam hogy a gyereknek meg mutattak egy olyan számítógépes játékot ahol csirkéket kellett lelőni. És a gyerek nem akarta őket lelőni mert sajnálta...


Érdekes amúgy a jog. De aki ismeri az vissza tud élni vele és sok minden olyasmit megtehet büntetlenül ami amúgy törvénytelen.

2022. okt. 8. 21:36
 10/10 anonim ***** válasza:

A bűnöző meg a törvénytisztelő állampolgár nem orvosi kategóriák, ugyanúgy, ahogy a vallásos vs. ateista sem. Az orvos mindenkit gyógyít, bár nem feltétlenül egyenlő lelkesedéssel, hiszen ő is ember.

Nézd meg a Mechanikus narancs c. filmet.

2022. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!