Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hessegessem el a kényszer...

Hogy hessegessem el a kényszeres gondolatokat?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Több éve küzdök kényszerbetegséggel. Kb 8 éves korom óta. Idén 2022-be lett baromi erős és durva. Konkrétan eszembe jut nagyon hirtelen valami (például igyak meg egy pohár vizet stb) és ha nem teszem meg rettegek, hogy egy adott dolog megtörténik. Éppen amire gondol az agyam.


Például most mondok egy baromi kínos sztorit.

Múltkor sétáltam és egy boltban megláttam valami babonás ilyen szobrot ami pontosan nem tudom mi volt. És mivel babona meg szoktak kívánni stb...

Amikor megláttam azt a szobrot az agyam azonnal bebeszélte magamnak, hogyha nem csinálok adott dolgokat (hosszú lenne részletezni) akkor például meghal a kutyám stb.


És ez az egész életemet kiteszi mindenfajta különböző gondolatok. Már néha rendesen szenvedés élni.


Vannak hasonló emberek? Más bulizni jár meg szórakozni én meg reggeltől estig kattogok a gondolatokon...


2022. okt. 8. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerencséd van, hogy ilyen fiatalon reálisan látod a betegségedet. Van rengeteg megoldás aminek a segítségével normális életet élhetsz, csak energiát kell fektetned bele hogy megtaláld azt ami számodra a legmegfelelőbb.
2022. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Voltál már szakembernél a problémáddal? Ha nem akarsz valamire gondolni, akkor másra kell gondolni. Pl.: Mi az, ami megmozgat? Hová fogsz jelentkezni továbbtanulni? Van-e párkapcsolatod? Mit főzöl a hétvégén? Ha nem adsz az agyadnak más feladatot, akkor jobb híján azon kattog, amit talál. Esetenként gyógyszer is segíthet.
2022. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Vannak különböző technikák kényszergondokatok kezelésére. Ezeknek te magad is utána tudsz olvasni szakirodalomban, pszichológus által és neten is van rengeteg anyag/videó pl youtubon ki hogyan kezeli a sajátját.

Sport (kardió) nagyon sokat tud segíteni.

2022. okt. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
De könyörgök: hogy a lótúróba nem mentél még pszichiáterhez?! Hétfőn kérsz időpontot! Ha eltörik a lábad, azzal se mész orvoshoz? Azonnal kezelésre van szükséged!!!
2022. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már évek óta tart és mindig elhittem, hogy ezt majd én legyőzöm. Néha néha sikerült, de rá jöttem önmagamat nehéz legyőzni mert mindig arra épül a kényszer amitől az adott időszakban a legjobban rettegek vagy stb.


A másik, hogy ezt senki nem tudja rólam. Senkinek nem mondtam el soha és nem szeretném elmondani hirtelen anyámnak, hogy holnap a fiad elmegy pszichiátriára mert évek óta kényszerbeteg.


Kicsiként abban nyilvánult meg, hogy rettegtem a kosztól és mindig véresre mostam a kezem.:(( Vérzett a kézfejem és baromira fájt, de már 8-9 évesen volt annyi eszem, hogy rejtegettem mások elől mert féltem volna, hogy gyerekesnek hisznek és nem fogják komolyan venni, hogy tényleg rettegek a baktériumoktól stb.


Természetesen mára közel se ilyenek történnek. Ha ez lenne a legkisebb bajom annyira boldog életet élnék.


Mostanában arra vágyom csak, hogy végre elmúljon ez és átlag életet élhessek.


Illetve azt is tudom, hogyha valami orvos látna valószínűleg kiírna valami nyugtatót, hogy ne kattanjak be... És én nem vagyok egy gyógyszerpárti. Féltem az egészségemet az alkoholtól is és a gyógyszertől is.



Illetve írtátok, hogy járjak edzeni. Nem rég kezdtem el kondizni. Ameddig edzek semmi bajom nincs. Úgy érzem magam mint egy EMBER:D felszabadult vagyok és jó hangulatú. De miután befejeztem már abba a percben jönnek a gondolatok és cselekvések.

2022. okt. 8. 22:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem múlik el! Kezelni kell! Nem életszerű fogalom, hogy nem vagy gyógyszerpárti. Ezt mondhatod fejfájás esetén egy fájdalomcsillapítóra, bár akkor is hülyeség nélküle szenvedni, de egy súlyos pszichés megbetegedés esetén ez nem alternatíva! Orvoshoz KELL menned! Anyád alaposan megéri a pénzét, hogy gyerekkorodban nem látta a szemétől az ordító tüneteket! 18 fölött már nem kell az orrára kötnöd. A szenvedésedet meg KELL állítanod! A gyógyszer szükséges, az alkohol szükségtelen. Hogy kerülnek ezek egy mondatba?!
2022. okt. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha konkrétan szeretnéd tudni mi a problémád keress rá arra hogy obszesszív-kompulzív viselkedészavar(OCD).
2022. okt. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd. Ez magától nem fog elmúlni, úgyhogy vagy együtt élsz vele még kb. 60 évig vagy elmész az orvoshoz, hogy ez van és most már megértetted, hogy ezzel segítség nélkül nem boldogulsz és segítséget kérsz. Ugyanúgy, mint ahogy 10-40 év kövéren leélt időszak után is mondhatja az ember, hogy le akar fogyni, mert fájnak az ízületei és segítséget kér hozzá. Az orvos pedig örül neki, hogy elhatároztad magad és segít.

Anyának nem kell elmondani, hogy hova mész, nagykorú vagy. Barátoknak sem. Ha valaki rákérdez, hogy ott látott, faarccal megmondhatod, hogy ne fantáziáljon. Nem kell magyarázkodnod senkinek.

2022. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek 6-tal.
2022. okt. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!