Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kényszeres gondolatok...

A kényszeres gondolatok normálisak?

Figyelt kérdés
2021. okt. 31. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem igazán fejtetted ki, pontosan mit értesz ez alatt, de a kényszer sosem normális, mert folyamatosan egy (többnyire rosszul berögzült) séma szerint kell cselekedned miatta. Pl. indulás előtt vagy tízszer ellenőrzöd, hogy bezártad-e az ajtót. Egyszer-kétszer még lehet normálisnak nevezni, de ha már túlmegy egy szinten és szorongást kelt benned az adott pótcselekvés, akkor már nem normális. Ha bővebben is leírnád, hogy mire gondolsz pontosan, könnyebb lenne válaszolni.
2021. okt. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmire gondolok. Indulás előtt sokszor ellenőrzöm, hogy bezartam-e, hasvasalot kihuztam-e. Útközben is visszaporgetem az idot, es probalom vizionalni, hogy kihuztam.

Aztan ami mostanában van, hogy vezetés kozben arra gondolok, hogy mi lenne ha nekimennek egy fanak, vagy leternek az útról. Nem tennem persze ezt.

Vagy szexuális jelleguek is vannak. Vagy elkepzelek ismerosoket meztelenul, ilyenek.

2021. okt. 31. 08:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha leejtenem a kisfiam véletlenül, vagy fozes kozben mi lenne ha hasba szúrnam magam.
2021. okt. 31. 08:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig tekinthetők "normálisnak", amíg nem befolyásolják károsan az egyén ill. a környezet és a társadalom életvitelét.
2021. okt. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem mnormálisak, DE ameddig nem köt gúzsba, addig nem tekinthető súlyosnak. Amúgy a kényszerbetegség a szorongás egyik formája, gyakori, ismert, és jól kezelhető mentális állapot.
2021. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Mivel kényszeres, nem normális
2021. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem természetes szerintem, de olyan sokfélék vagyunk, és az agyaink is sokfélék, hogy nehéz megmondani kinek a hülye agya a normális! :)

Nem lehet hogy túlzottan befolyásolnak, vagy pont ingerszegény életet élsz?

2022. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!