Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában szinte rettegek...

Mostanában szinte rettegek enni, mert félek, hogy megfulladok. Voltam ultrahangon is, a pajhsmirigyem megnagyobbodott, mondták, az okozhat ilyet. Le is fogytam rendesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A vércukorszintem is alacsony Lett, volt, hogy majdnem elájultam, sajnos azóta egyfolytában az orvosi oldalakat bújom. Tegnapi napon szinte csak pár falat ment le a torkomon, inni is alig ittam. Régen se voltam nagy darab (48 kg), de most 40-re lefogytam. Sajnos az elmúlt időszakban sokminden történt, ami ezt kiválthatta. Eléggé rossz állapotban vannak a fogaim is, az már gyerekkorom óta. Utóbbi időben, ha ettem, le is tört, elől már koronám van. Már több fogamat ki kellett húzni. Most mesterképzésen vagyok egyetemen, de úgy érzem, passziváltatnom kéne, de anyukám és nagymamám nem engedik. Voltam mellkas röntgenen, minden negatív lett. De ez az állandó fóbiám...lassan megorjit. Állandóan érzem, hogy az étel/ital megy le a torkomon, azon izgulok, hogy jaj, nehogy felremenjen. Utána meg azon aggódok, hogy biztos a tüdőbe ment. Szegény családomat lassan kikészítem (magamról nem beszélve). Szeretném visszakapni a régi "önmagamat", aki szeretett enni és nem félt ezektől. Megyek majd pszichológushoz.

24/F



2022. okt. 10. 08:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát először is felnőtt férfi vagy, akkor passziváltatod az egyetemet amikor akarod. Most pont ideje lenne pl. Romokban vagy.

Kettő, ha pajzsmirigyed és vérnyomásod nincs rendben akkor arra gyógyszert kellett volna kapj. Mindkettőre. Holvannak azok? Miért nincsenek?

Három, evésfóbiád az előzőpontban leírt kezeletlen betegségeid eredménye. Azok okoznak plusz stresszt és pánikszerű gondolatokat. Minnél előbb intézd el azokat mert ha nem lehet nagyon berögződik. Pszichológus erősen ajánlott.

Negyedszer, a fogaid szépészeti és egészségügyi ellátást igényel. Ezt a pontot felesleges tovább ragozni.

2022. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És tovább nem vizsgálták a pajzsmirigyedet? pl. TSH, T3, T4...? azaz a működést...?
2022. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!