Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet, ha van ilyen?

Ez mi lehet, ha van ilyen?

Figyelt kérdés

Teszem fel próbálom az agyam lekötni valami témával, utánanézek, keresgélek, és mondjuk ehhez vásárolni kéne dolgokat, mert én is ki szeretném próbálni, de a feltételek nem adottak, csak szűkösen, ezért nézem, nézem, keresgélem, majd pedig egyszer csak elegem lesz és megcsömörlök szó szerint tőle.


És ez nem csak egy adott téma, hanem akármilyen téma. Vagy pedig kitalálok barkács "projekteket", megint csak, innen-onnan kéne beszerezni hozzá dolgokat, és addig kutatok utána hogyan lehetne hatékonyan és minél jobban megcsinálni az adott dolgot, míg sutba dobom az egészet mert elegem lesz belőle, és semmit nem csinálok végül meg amit kitalálok.


Vagy pl. sütés-főzés, megtetszik valami recept, meg akarnám én is sütni, de mire odaérek úgy érzem semmi értelme, és inkább nem csinálom meg. Nem lustaság, mert ez nem az, mivel ami érdekel, szívesen végzem.


Depresszióba hajlok erről tudomásom van, de egyéb ok?


2022. okt. 11. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:
A kezeletlen depresszió magyarázhatja a problémádat, igen.
2022. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tehetetlenség, düh. Nekem is van. Sok mindent szeretnék csinálni, vagy legalább kipróbálni, de nincs rá pénz. Ami meg olcsó/ingyenes, arra lehetőségem, vagy erőnlétem, közérzetem nincs. nekem segít, hogy olyan dolgokkal foglalkozok, amivel tudok is. Nem kell álmodozni, meg bosszankodni. Pl nyelvtanulás, séták. Kb ingyen van, bármikor csinálható, és örömöt is ad.
2022. okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!