Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért menekültetek az anorexiá...

Miért menekültetek az anorexiába? 🦋

Figyelt kérdés

Nem olyanokra vagyok kíváncsi, hogy "fogyni akartam" "kövérnek láttam magam", egy evészavar sokkal többről szól, mély okai vannak.

-Úgy érezted, hogy az étkezésed az egyetlen dolog az életedben amit irányíthatsz?

-Sikertelennek érezted magad és sikerélmény volt mikor egyre kevesebbet mutatott a mérleg?

-Büntetted magad? Úgy érezted nem érdemled meg, hogy egyél, hogy élj?

Stbstbstb...

Légyszi írjátok le részletesen, hogy miért nyújtott számotokra menedékhelyet...

Arra is kíváncsi lennék, hogy milyen kis örömeid voltak benne. Például, hogy "Motiváltak a testi rosszullétek. Minden ájulás során úgy éreztem valamit jól csinálok"

A kor és a nem nem fontos.

Meg igazából még bármit írhattok, mindent örömmel fogadok. Hogy mi járt a fejedben mikor valaki megjegyzést tett a kinézetedre, fogyásodra. Hánytattad-e magad, hashajtóztál-e. Hogy kerültél orvoshoz, bevittek, vagy magadtól kértél segítséget? Ha még benne vagy miért nem akarsz változtatni? Ha gyógyulsz/meggyógyultál mi juttatott erre a döntésre? Minden érdekel. Minden.

Előre is köszi mindenkinek ❤



2022. okt. 12. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
2022. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kilátástalan volt a helyzetem, szó szerint ez volt az egyetlen amit még irányíthattam. Másoktól függöttem, akik pszihésen és fizikailag is bántalmaztak, csak a testem kellett nekik. Úgy éreztem a testem miatt történnek velem ezek, illetve identitás válsággal is kűzdöttem, úgy éreztem ez nem az én testem. Hát sanyargattam magam, büntettem, így akartam meghalni.

Ha azt mondták túl sovány vagyok, azt éreztem "ez az, nem sokára vége lesz".

Amikor kikerültem ebből a környezetből, akkor javult a helyzet, illetve más dolgokban "éltem ki magam".

2022. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egészen pontosan nem jöttem rá. De igazából nem is kerestem igazán az okát.

Hanytatas, hashajtozas nalam inkabb a recovery miatt kezdodott el. Azota napi 3-5 hashajtot szedek, hanytatom is magam ha ugy van.

Voltam korhazban, honapokig fekudtem bent, edesanyam hivta ki a mentoket, ha rajtam múlik en ma már nem vagyok.

Ujabban kezdem jol erezni magam, tul tenni magamat azon,hogy egy evvel ezelőtt nem egeszen igy néztem ki stb.

De baromi nehez.

2022. okt. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg az elozo vagyok.

Szoval annyit tennék még hozzá,hogy nalam leginkabb buntetes volt (azt hiszem). Tényleg ez a nem erdemlem meg,nem szabad dolog volt. Valahogy ez fixalodott nalam.

2022. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még most is benne vagyok.

Büntetem magam, mert dühös vagyok magamra. Azt érzem, hogy semmit sem érdemlek meg. Az a legelszomorítóbb az egészben, hogy szüleim, legjobb barátnőm, ofőm, senki nem vette észre hogy fogytam tíz kilót, vagy hogy nem ettem.

Már jön minél több tünet az életembe.

2022. dec. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én gimisként voltam az.


Általános elején volt némi túlsúlyom és ez zavart, csak akkor valahogy nem tudtam tenni ellene. Aztán alapból nem voltam arcra se olyan szép, a testem volt az egyetlen, amin tudtam változtatni. És szép akartam lenni. Aztán ahogy mentek le a kilók, egyre jobban tetszett. Volt, hogy én is elsírtam magam a tükör előtt, annyira csontos voltam, de nem bírtam abbahagyni.


És sokat bántottak előtte, állandóan vertek az iskolában, de senki se foglalkozott velem, hiána szóltam. Mikor kórházba kerültem az anorexiával, hogy egyáltalán túléljem, akkor foglalkoztak velem, végre rám figyeltek és segítettek, nem bántottak. És ez akkor nagyon jól esett. Nem az érdekelt, hogy miért, csak hogy végre valaki rám is figyeljen. És igazából ez volt az, amiért nagyon éheztettem magam, akkor is, mikor már amúgy én se akartam volna többet fogyni.


Én egyszerűen csak nem ettem közösségben, így nem látták, hogy kidobom.


28/N

2023. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!