Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Barátnőm megosztotta velem az...

Barátnőm megosztotta velem az öngyilkossági szándékát, de én hibáztam. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagyon zárkózott és visszahúzódó, rajtam kívül szinte nincsenek is barátai. Régóta küzd lelki problémákkal, sokszor próbált már különböző módokkal ártani magának. Egyik nap egy őszinte beszélgetésbe kezdtünk, ahol utalt rá, hogy öngyilkos akar lenni. Én megijedtem és elmondtam ezt a szüleinek. Másnap kék-zöld foltokkal jelent meg az iskolában és nagyon összevesztünk. Kiderült, hogy miután szóltam, otthon megverték...

Most már velem sem áll szóba és egész óra alatt folyton a sírás határán volt. Úgy érzem, utolsó emberként én is eljátszottam a bizalmát. Annyira bűntudatom van. Most mit tegyek???



2022. okt. 14. 03:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Legyél mellette, még akkor is ha úgy látszik nem akarja, mert biztos jól esik neki hogy valakit legalább érdekel, törődik vele. Írj neki gyakran és próbálj sok időt tölteni vele, kihozni a depresszióból. Ha enyhültek a dolgok meg vedd rá hogy keresse fel az ingyenes állami pszichiátriát( nem kell befeküdni) ahova eljárhat havi egyszer pszichiáterrel beszélni.
2022. okt. 14. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Kék-zöld foltokkal jelent meg!? Szóval otthon bántalmazták! Nem kellene ezt jelezni az iskolában? Mennyi idős a barátnőd? Az iskolának is van pszichológusa. Egyébként undorítók a szülei, ahelyett, hogy a probléma megoldásán lennének, megverik a saját lányukat. Ha otthon bántalmazzák azt jelezni kell az iskolában.
2022. okt. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
Lenne annyi eszed, hogy szólnál erről valakinek. Igazad van, nem vagy méltó hozzá.
2022. okt. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Ypszilon1980 ***** válasza:
68%
Gyámhatóságnak kell szólni akkor vagy a suliban, ezzel talán segítenél is neki. Amúgy a dolgot elszúrtad, a csajjal kaocsolatod nem lesz, de legalább megmentheted.
2022. okt. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
71%

Csatlakozom a hozzászólókhoz.


Vagy lépjél le teljesen és okulj abból, hogy KÉRETLENÜL semmit, de semmit kellene tennünk az életben. A problémák legnagyobb hányada abból van, hogy az emberek "AKCIÓZNAK".


Ha elmondtad a szüleinek az öngyilkossági gondolatokat, akkor ismered is őket. Nos,ha megint elmész hozzájuk, ha szólsz a gyámügynek és ők mennek el hozzájuk, akkor valószínűleg ismét egy nagy verés lesz a dologból.


Beszélj a barátnőddel, hogy Ő mit akar, és neki segítsél.

2022. okt. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

Iskolában van gyermekvédelmi felelős, neki vagy osztályfőnöknek.

A kék-zöld foltokat (azt állítottad így jelent meg másnap) osztályfőnöknek és tanároknak is látniuk kellett, mit mondtak erre???

Testneveléskor pedig le kell vetkőzni, szintén: mit szóltak? Ilyenkor a nemlátható foltok is láthatóvá válnak.

2022. okt. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
A iskolában biztosan van családsegítő vagy ilyesmi, jelentsd, hogy otthon verik. Minél hamarabb, mielőtt még butaságot csinál szegény lány.
2022. okt. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
16 évesek vagyunk. A tanárok pedig teljes közönnyel állnak a dologhoz. Azt gondoltam, ha szólok a szüleinek, talán együtt segíthetünk neki, fogalmam sem volt, hogy ez megy náluk. Az a baj, hogy ezek után nem tudom mit tegyek, hogy ne okozzak még több bajt. Ahogy ötös írta, ha a gyámügy megtudja, abból megint nagy balhé lehet náluk, ha erre így reagáltak...
2022. okt. 14. 08:41
 9/27 anonim ***** válasza:
73%
Azért azt nem tudom elhinni, hogy a tanárokat hidegen hagyja az, hogy egy diákot otthon vernek. Ha így van, akkor a gyámügynek kell szólni. Nem normális ami történik a kislánnyal.
2022. okt. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%

Ne csinálj semmit. Jól érzed, hogy könnyen lehet belőle még több baj. Nem a te felelősséged, hogy ezután mi történik és 16 évesen neked nem dolgod megoldani ezt a problémát.

A barátnődnek elmondhatod, hogy aggódtál érte, jót akartál és nem gondoltad, hogy ilyesmi történhet. A továbbiakban szorítkozz arra, hogy meghallgatod és neki elmondod, amit érzel és gondolsz a hallottakkal kapcsolatban. Ne hagyd, hogy berántson, hogy segíts neki a szándékában.

2022. okt. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!