Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyen az embernek...

Hogy legyen az embernek egészséges közérzete, ha a környezete mérgező?

Figyelt kérdés

Munkanélküli lettem kb. 2 hónapja. Persze nem rég találtam újat, amikor ismerősi körben mondtam hogy sikerült, és hogy mennyiért, valaki annyit kommentelt hogy "olcsón adom magam".

Persze nem mondok összeget, csak sajnos ezen két hónap alatt volt jópár pályázatom: nem hívnak be, nem szólnak semmit, interjú volt aztán "valamit majd szólunk", valaki felvett volna, de sz..rul bejelentve és akkor sem adta volna meg, amit kértem, egy multihoz majdnem sikerült bejutni, de "bocsi, hiába volt sikeres mind a 4 kör, most belső átszervezések vannak, így nem tudunk továbblépni". Persze nagyobb fizetési igénnyel indultam, és hiába hallottam mindenkitől hogy "reális", mégis kicsit kevesebb lett. (amúgy IT terület, hiába mondják, hogy mindenki milyen jól keres, meg millió alatt fel sem kel).

Ezen idő alatt is volt órabéres munkám, persze nyilván nem fizetett agyon az sem. Mikor mondtam anyukámnak, mennyi jött be belőle, le lettem kezelve, hogy az nem sok, dehát ha nekem így jó (amúgy még 6 számjegyű összeg).

Miért ilyen a környezet? Én örültem, hogy ígyis sikerült a 2 hónap alatt kisebb melót szerezni, aztán tessék, ez lett belőle.


Én kicsit örültem magamnak, hogy azért sikerült "normális" melót szerezni, meg ezt a kisebbet is - erre tessék, le vagyok szólva, hogy olcsón adtam magam, meghogy nekem ez így e jó.


2022. okt. 15. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetem is ilyen. Én önismeretbe is kezdtem az új munka mellett. Már szinte fegyverarzenállal rendelkezem a kéretlenebbnél kéretlenebb vélemények, tanácsok lereagalására.

Ne feledd, a környezet ilyen lesz, nem fog változni, te sem tudsz rajtuk változtatni. Magadon tudsz egyedül.

2022. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
véletlenül megosztanál egy-két fogást a fegyverarzenálból?
2022. okt. 15. 11:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze. De most csak a konkrét kérdésed lereagalasában tudok.

Ha kérdezik, hogy miért adod magad ilyen olcsón, te valószínűleg sajnos csendben vagy, nem tudsz mit mondani. Nagyon sajnálom a helyzetet. Ilyet nincs joga amúgy senkinek kérdezni.

Én is így reagáltam még pár éve. Most ezt mondanám: Elfogadom, hogy te ezt így látod, de tudunk arról beszélgetni, hogy a te életedre milyen hatással lenne az, ha én többet keresnék? Na most vagy úgy meglepődik, hogy köpni nyelni nem tud, vagy elkezdi, hogy de én csak jót akarok neked, stb, stb. Tehát ő akarja. De miért akarja, hogy neked jobb legyen? Senki ne akarjon tőled semmit. A te életed.

Nem mindegy azért az ilyen helyzeteknél hogy milyen a viszony, ki kérdezi.

2022. okt. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen jo, ismerosoket el kell kerulni, francnak hianyoznak?
2022. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos sehogy. Én is rosszul éreztem magam mindig, mert toxikus környezetben voltam. Kezdtem azzal, hogy a toxikus exemet kidobtam. Aztán megszabadultam a toxikus "legjobb barátomtól". Majd jöhetett a toxikus anyám kizárása az életemből. Közben lett egy egészséges párkapcsolatom is. Anyám hatása alatt állok még mindig, de már jobb a helyzet.
2023. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!