Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » .Miért van valak pszichózisa?...

.Miért van valak pszichózisa? Mi okozza?

Figyelt kérdés

Az orvos szerint, nekem félévig pszichózisom volt, de nem hittem neki és nem kérdeztem rá miért. Miért van ez?

Hallucinációk voltak, most nincsenek. Visszajön majd még?



2022. okt. 16. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
"nem hittem neki " Aztán miért nem, okoska?
2022. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés
2022. okt. 16. 20:17
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Hát ha az orvosod helyett, aki ismer, ismeri a betegségedet, a gyószerezésedet, random anonim emberektől kérdezed, mi lesz veled, az már elég nagy baj. Ezen kell elgondolkodnod.
2022. okt. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért írtam múltidőben meg azért kérdezem meg nyilván itt, mert már nem járok hozzá. Ennyi. 🙄
2022. okt. 16. 20:25
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
Jó, és ha most ide valami totál hülyeséget fog írni valaki, akkor azt te azonnal el fogod hinni? Vannak itt problémák, de nem az orvossal. 😟
2022. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem fogom elhinni, csak megakarok hallgatni pàr véleményt. Ennyi.
2022. okt. 16. 20:44
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

Lehetsz simán hajlamos rá, vagy ha drogozol, az is nagyon megnöveli az esélyedet rá (pláne ha a legelső alkalommal nagyon betépsz).


Nagyon ajánlatos hallgatnod az orvosodra, mert minél tovább kezeletlenül marad ez a probléma, annál jobban tönkreteheti az életedet. Persze nyilván már most is parázol miatta, meg tagadásban vagy, de hidd el hogy jobb kezelni a bajt, mint homokba dugni a fejed.

2022. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem drogoztam még, amúgy se akarom elkezdeni.
2022. okt. 16. 21:12
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
A pszichózis kialakulását nagyban növeli a kábítószer használata, illetve a genetikai hajlam is. Hogy ha van olyan személy a családodban akinek volt pszichotikus betegsége (skizofrénia, pszichózis elsősorban) akkor meg fog növekedni a megbetegedésre való hajlamod. Ezen kívül külső és belső tényezők is befolyásolják a kialakulását, de speciel elég keveset tudunk a konkrét okokról az agyban felborult kémiai hatásokon kívül (Amiket a fentebb felsorolt okok is kiválthatják). Nézegesd át az ambulánslapokat és zárójelentéseket amiket ott kaptál, hogy ha ismert a kialakulás oka akkor le szokták írni az anamnézisnél. Azt is hogy ha egy családtagnak van/volt pszichiátriai betegsége, mert releváns a hajlamosság szempontjából.
2022. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De az az érdekes, hogy pszichózisos, se skizofrén beteg sincs a családban.

Mik azok a külső és belső tényezők?

2022. okt. 16. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!