Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, akinek a sima...

Van olyan, akinek a sima kvetiapin jobban bevált mint a retard változat?

Figyelt kérdés

Először 100 mg Kventiaxot szedtem, aztán átálltam 200 mg Ketilept prolongra, de olyan, mintha a sima Kventiax jobban hatott volna.

Viszont borzasztóan elnyomott, a prolong meg ugye elnyújtott hatású, szóval fogalmam sincs, hogy lenne a jobb. Más mit tapasztalt?



2022. okt. 17. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Alváshoz a nem retard jobb nekem mert gyorsabban elalmosít, kevésbé nyúlik át a hatása másnapra. A retard bipolos pörgésre és pörgés okozta feszültségre jobb nekem. Ilyenkor fontos nekem a nappali hatás. Napi 2x-i (nem retard) szedésénél jobb a prolong. Nem csap le annyira.
2022. okt. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mire szeded?


Ha túlzottan elnyom, akkor meg kellene kérdezni orvost, hogy kisebb adag hatása is elég-e. Ezt te is érzed.

2022. okt. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem a retard nem jó. Kizárólag simát szedek. De beletelt sajnos pár hónapba (évbe...), amíg erre rá nem jöttem.
2022. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as


Neked miért nem jó a prolong?

2022. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én depresszióra, szorongásra meg hangulatingadozásra szedem. Az elején az alvásproblémáim miatt is írták fel a simát, azóta az megoldódott, és a prolongtól is jót alszom, bár az nem álmosít, de nem tudom, mintha nem éreznék semmilyen hatást tőle.

Egyébként én kiegészítésként szedem antidepresszenás mellé (Brintellix 10 mg). A Brintellixnek sokkal jobban érzem a hatását, mert azt reggel szedem, és egy órán belül javul a hangulatom tőle, a Ketilepttől meg soha nem érzek semmit, mikor beveszem és utána se.

2022. okt. 18. 18:32
 6/9 A kérdező kommentje:
A sima Kventiaxtól meg látványosan javult a hangulatom az elején, bár igaz, hogy mindig emelni kellett rajta, mert aztán hozzászoktam, meg le is szedált rendesen.
2022. okt. 18. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:

4

Hát... tudja a fene. A simát nekem is emelni kellett (12,5 mg-ról mentünk fel 100 mg-ra) ahogy a kérdezőnek (ahogy a 6-osban írja). Akkor váltottunk retardra, 150-200-300-400 és nemhogy nem aludtam tőle jobban, de még szinte kevesebbet aludtam. És valahogy hülye is voltam tőle. Sajnos hosszú hónapokig szedtem így és szenvedtem vele.


Aztán évekkel később megint sor került rá, megint emelés (12,5 mg-ról). Most 150 mg, ennél nem kell több. Jól alszom tőle, ennyi. (Ami azt jelenti, hogy 4-5 óra helyett 6 órát, ami persze szuper). Semmi más hatását nem érzem.


3-as voltam

2022. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 100 mg retard hatásra nappal épphogy elég. Mellékhatás szempontjából sok.


Alváshoz az 50 mg sima elég. Ha esetleg idővel javul az alvásom, akkor visszább is vehetek. Ha romlik, akkor emelhetem.


Alvásgondra emelés gyorsan hatna. Ha bipolos pörgésem alakulna ki mellette, akkor első jelekre emelni kellene, mert arra lassan hat. Ha nem alakul ki mellékhatás toleranciam a retardra, akkor emeléssel nagyon megszívom. Bagyobb adagról lett a prolong/retard visszatérés mert 2 hét után sem enyhült a mellékhatása.

2022. okt. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen mellékhatása volt, ami nem múlt el? (Privátban is megírhatod.) Nekem most írták fel, és aggódom.
2022. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!