Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem jobb lenne meghalni?

Úgy érzem jobb lenne meghalni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, valahogy nem megy nekem ez az egész. Gyerekként okos, motivált gyerek voltam, már magamra sem ismerek és elszomorít. A családom egyedül lelki támogatást nem volt képes soha nyújtani, minden mást igen. Sajnos sokat is veszekedtek, mostanában nem vészes, de őszintén elég traumatikus volt egy-kettő. Összeszorul a gyomrom, ha valaki hangosabban kezd el beszélni, főleg ha otthon. Például ha lent nevetnek, szórakoznak a szüleim, akkor van hogy nagyon megijedek, mert először nem tudom miért hangoskodnak és azt hiszem vitáznak. A tanulás már nem megy, nem igazán értem amit tanulnom kell. Szüleim erőltették ezt is, belementem, mert mit csináljak? Zéró motiváció, zéró kedv. Legszívesebben örökre elaludnék. Sikertelen vagyok minden téren, egy ideje nem is próbálkozom semmivel. Minek? Mindig szarul sült el minden sajnos. Levegőnek néznek mindenhol, mindig én vagyok a fura gyerek. Egy emberen kívül senki nem érdeklődik irántam. 20 évesen egy komplett lúzer vagyok. Teljesen életképtelen, idióta. Nagyon irigy vagyok másokra, akik az ellentéteim. Nem jön össze soha semmi, megaláznak mindig. Nem sok kedvem van már élni. Minek? Nem lesz belőlem semmi.

Mindig ezt csinálom sajnos. Egy ideig semleges a hangulatom, aztán beüt egy nagy löket egy hétig kb.és utána olyan állapotba kerülök, mint most. Órák óta azon gondolkodom, hogy hogyan öljem meg magamat. Tegnap pedig olyan jól voltam. Tanultam, végre edzettem, csinosan öltöztem fel. Most meg mekkora hányadék vagyok, bárcsak felkötném magamat. Nem tudom mitől van ez. Mit tudok ezzel csinálni?


2022. okt. 17. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Néz kb én is így éltem meg az egyetemet és az lett a vége hogy ott hagytam a p*csaba mert mindeki cseszegetett. Aztán rájöttem a legtöbb emberrel van probléma nem pedig velem. Bámulnak mert bamba zombik nincs bennük semi egyedi. Változtatni mindig lehet én 25 vagyok és csak most jutottam el odáig önerőből hogy valami le tudok tenni az asztalra.
2022. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem fogsz minden azonnal elérni , a legtöbb ember hülye ilyen az élet de mindent meg lehet kerülni valamilyen módon. A szüleid miatt én lehet beszélnek egy pszichológussal ez lehet valami trauma hatása.
2022. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szüleid csak az egyetemi továbbtanulást erőltették, vagy a szakot is ők választották ki számodra?
2022. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
51%
Hívj fel egy lelkisegély számot és ne nyírd ki magad.
2022. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező! Még nem gondolkoztál azon, hogy felkeress egy szakembert (pszichológust)?

Van barátod, barátnőd? Meg tudod ezt beszélni - ami belül nyomaszt - valakivel?

Azt írtad egy emberen kívül senki nem érdeklődik irántad. Mégis van egy ember, sőt szerintem több is lenne, ha rendbe tennéd a lelkedet, főleg megismernéd és megszeretnéd Önmagad. Amíg nem "dolgozol" a személyiségeden, addig nincs jogod írigykedni másokra.

Mit teszel annak érdekében, hogy ne ezt érezd?

Minden ember "sikeres" valamiben, Te is. Ne degradáld így le magad! Ngyon sok remek könyv, szakoldal, video nyújt segítséget a lelki, személyiségi gondok feldolgozásában.

Csak abban leszünk sikeresk, amit szeretünk, amit a magunkénak érzünk. Ez a tanulással is így van. Mindíg lehet változtatni! A sorsodat Te irányítod, nem fordítva. Sok szerencsét!

2022. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én zárt osztályon kötöttem ki egyetem első felében.
2022. okt. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak egy halk megjegyzés, ameddig valaki így ostorozza magát és a külvilág minősítését magára aggatja, addig lesz "lúzer". De ha egyszer abba hagyja az önsajnálatot és megnézi, miket csináltak azok a sikeres emberek, akikre ma már felnéznek mások, rájöhet arra, hogy Ő benne van a lehetőség. Csak meg kell találni, ki kell aknázni.

És egy-két év kitartó változás után ha visszanéz, megdöbben, hogy azt az életet hogy lehetett ennyi ideig eltűrni. Most fura gyereknek érzed magad, később meg lehet, hogy azért leszel fura sokaknak, mert nagy dolgokat fogsz elérni, amit nem gondoltak volna mások. Rólad sem, Tőled sem.

Sok embernek adsz majd jó példát, ha felállsz és lépsz, nem pedig azon gondolkodsz, hogy ennek hülye módon véget vetsz.

2022. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!