Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt érzem, hogy a pszichológus...

Azt érzem, hogy a pszichológusom túlságosan is kedvel engem, hogy beszéljek vele? Hogy hozzam a tudtára, hogy etikátlan a viselkedése?

Figyelt kérdés

Jó szakembernek tartom, de furcsán viselkedik. Lényegtelen dolgokat többször elmond "Ön a kedvenc kliensem"

"Kis szívemnek szólít" "Gondolja, hogy a két szép szemei miatt, megváltozik valaki" ezek mellett bármikor írhatok neki hétfőtől vasárnapig, mindig válaszol a kérdésemre max.1 órán belül. Előfordult, hogy fél napot beszélgettünk levélben. A komolyabb problémáját is megosztotta velem. Egyszer eléggé kiakadtam, mert olyan véleményt mondott, ami számomra nem elfogadható, kiakadtam és megírtam az őszinte véleményem. Bocsánatot kért, hogy ő Soha nem tudna engem bántani. Minden esetre nem tudom hová tenni.



2022. okt. 22. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Milyen problémával fordultál hozzá és mikor?
2022. okt. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Fárasztó96 ***** válasza:
97%
Keress másik terapeutát. Akivel pedig most tartod a kapcsolatot, zárd le a dolgot.
2022. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%

Jaj, ez semmi! 🤣

Az en terapeutam is mond olyanokat, hogy elvezzem az eletemet, es ha talalok olyan faszit, akkor dugjak orrba-szajba. Meg nem is tudom, milyen szoval illetett "kisszivem", "edesem", nem tudom, valami ilyesmi. Semmit nem akar, csak rohadt jofej. Egyik ismerosomet allandoan olelgeti, pedig tole sem akar semmit. Ilyen a stilusa. A pszichiaterek gyakran ilyenek. Engedd el, es ne lass bele semmit.

2022. okt. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1# párkapcsolati probléma miatt 5 éve

3# amit leírtál, az is necces, de velem a saját nyomorát is megosztotta és szinte non- stop beszélünk, a pasimmal nem beszéltem ennyit 🤣 mintha ő generálná a problémáimat.

2022. okt. 22. 15:06
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

3-as Ez aranyos.

“Kisszívem, dugjon orrba-szájba, ha talál olyan pasit. Nem is kell nagyon keresgélnie, itt vagyok például én.”

2022. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

A kérdés ezek után az, hogy tudsz-e rá úgy tekinteni, mint egy terapeuta és ő tud-e rád tekinteni, mint egy "beteg". Ha bármelyik kérdésre nem a válasz, akkor váltani kell!


Ha "csak" párkapcsolati problémákkal fordultál hozzá 5 éve és még mindig oda kell járnod, az nem túl jó ómen. Nem tudom, volt-e komolyabb lelki gond, de összességében 5 év alatt már dolognak meg kellett volna szűnnie...

2022. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6# Olyan, mint egy haver vagy mint egy lelkitárs, tudom, hogy hasonló nehézségei vannak, mint nekem, mert elmondta.
2022. okt. 22. 15:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez az elmondottak alapján már nem terápia. Ha neked szimpatikus, mint ember, akkor ismerkedj vele, ha gondolod, de terapeutaként már szerintem nem tud szerepet vállalni.


Azért a többiek véleményére is alapozz, de én így látom

2022. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valójában ő beszélhetne magáról?
2022. okt. 22. 15:37
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint igen, de azért meg kell találni azt a fajta határt, ami még a terápia sikerességét hívja elő, és mellőzni kell ennek az átlépését, s nem szabad hagyni, hogy olyan mértékben kerüljön ő a középpontba, hogy az már akadályozza a munkát.
2022. okt. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!