Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudjam, hogy tébolydába...

Honnan tudjam, hogy tébolydában lenne e a helyem?

Figyelt kérdés

Kicsit úgy érzem, hogy olyan gondolataim vannak ami olyanoknak van aki nem normális.


De a tébolyda meg begyógyszerezne, nem tudom.

Leküzdöm?

Vagy honnan tudjam, hogy ez átmeneti?


Ui.: Nincs pénzem terápiára.


27/F


2022. okt. 23. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Megis milyen gondolatok? Csak kivancsi vagyok. Van kedved leirni itt, vagy esetleg privatban?
2022. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Elmész a TB-s pszichiátriára, és ingyen mesélhetsz a gondolataidról. Ott szakértő orvosok eldöntik.
2022. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Tébolyda nincs. Van pszichiátria, neurológia, ahol mentális és pszichés zavarokkal kezelnek. Az is lehet, hogy gyógyszerre van szükséged. De leeht, hogy leküzdöd magad is.

Mindenkinek lehetnek buta gondolatai. Különösen fáradtság, kiszáradás, kimerültség esetén zavaros dolgok jöhetnek elő. A legfontosabb az lenne, hogy most egy ideig egy egészséges időbeosztással, sok pihenéssel, közepes mennyiségű fizikai aktivitással, kevesebb stresszel és mentális terheléssel élj. Aludj sokat. Még mindig az alvás a legpihentetőbb tevékenység.

Sajnos idétlen világot élünk, sok a stressz, nehéz most mindenkinek. Kerüld a híreket és idegesítő embereket, helyette értelmes tevékenységeket, főleg fizikait végezz. Barkácsolj, takaríts vagy kertészkedj vagy kirándulj a természetben, segíts valakinek, aki rászorul. Olvass utána, pl. érzelmi kimerülés témában volt most több jó cikk.

2022. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Mindenkinek vannak gondjai.Nem csak neked.Amúgy a tébolyda normális neve pszihiátria.Ne menj,én voltam tudom milyen.
2022. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy ambulánsan is tudnak kezelni. Ha túl erősek a gyógyszerek. Jelezd, ha nem csökkenti, mehetsz máshoz is.

Nem tudsz veszíteni vele.

2022. okt. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Menj el pszichiáterhez, írass gyógyszereket, de ne szedd be őket, mellette járj pszichológushoz is, ami szintén ingyenes, mert állami. Nekem egy állami se tudott segíteni, de reménykedem benne, hogy léteznek jó pszichológusok is, nem csak azok akiknek fizeni kell.
2022. okt. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!