Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » PTSD-re milyen gyógyszert...

PTSD-re milyen gyógyszert szedtek (ajánlanátok)?

Figyelt kérdés
Fogok pszichiáterhez járni nemsokára, de addig is érdekelne, hogy kinek mi vált be...
2010. szept. 28. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
ezt kifejtenéd? Még nem is hallottam ilyenről
2010. szept. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Poszttraumás stressz zavar...valamilyen trauma után (esetemben szexuális erőszak). Rettegés, rémálmok, pánikroham...szörnyű...
2010. szept. 28. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok sikert kívánok Neked! Én korai és hosszantartó gyerekkori bántalmazás során szedtem össze PTSD-t. Apám olyan embertelen, hogy azt leírni se tudom ide, egyszerűen olyan, mintha valami más fajhoz tartozna valami szürreális scifiben. Öt éve jöttem rá, hogy valószínűleg pszichopata valójában, csak nekünk gyerekeknek ezt annak idején nem mondták meg. Anyámat meg kb. ugyanannyit láttam józanon, mint más állapotban, a verés terén meg ott sem volt sok kíméletet.


Szerencsére végül találtam módot arra, hogy hogyan lehet a gyerekkori emlékeimet újra felidézni és feldolgozni, itt nemcsak a nyilvánvaló traumákra gondolok, hanem a lehetőségekre is, a gyerekkorban mindig benne rejlő szép dolgokra is.


Azt egyébként nem tudom, hogy hogyan kezelik ,,igaziból'' a PTSD-t, mert szakmai segítséget még nem kértem sajnos. Úgy tudom, a különböző feldolgozásos terápiák hatékonyak, de mivel én még egyiken sem vettem részt, nem merek róluk semmit mondani. Antidepresszáns nekem nem vált be, más gyógyszert még nem írtak fel, de persze ez lehet esetenként, személytől függően változó.


Ami meg a különböző házi öngyógyító stratégiákat illeti, nekem a különböző misztikus irányzatok nem jöttek be, de viszont ami már jobban bejött, hát szeretem a létező legprimitívebb vadnépek meglepően kifinomult természeti mítoszait, mert ezek valahogy éppen a primitívségüknél fogva előhozzák belőlem a primitív gyerekkori emlékeimet, a rosszakat is, meg a lehetőségeket is. Meg eléggé matek- és tudományrajongó is vagyok, talán azért, mert gyerekkoromban azt szoktam meg, hogy a természet a maga törvényeivel együtt egy megbízható, korlátokkal teli, de ugyanakkor végtelen lehetőségeket magával hordozó világ.


Sok sikert kívánok Neked. Remélem pszichológust is találsz megfelelőt, aki direkt ehhez ért. Kell hogy legyen ilyen, az USA-ban a vietnámi/iraki háborús veteránok miatt a PTSD-hez való hozzáértés egy egész külön szakmává nőtte ki magát, és remélem valami ebből a profizmusból Magyarországra is került már.

2011. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most fogok kipróbálni PTSD-kezelést, profi pszichológustól. Ígérem, referálok róla!
2013. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!