Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire valós, hogy valakinek...

Mennyire valós, hogy valakinek iskolai zaklatás miatt disszociatív személyiségzavara lesz? Egy filmből van azért kérdezem

Figyelt kérdés

Mitől függ, hogy valaki súlyosabban traumatizálódik, annyira, hogy egyedül nem tud megküzdeni ezzel? Mitől függ, hogy valakinek “csak” PTSD-je, vagy C-PTSD-je lesz a másiknak meg DID-je?


Most tényleg a kérdésem nem hosszas gyermekkori bántalmazásról szól, hanem 1 éves iskolai bántalmazásról. (Amin nagyon sokan átmentek…)



2022. okt. 25. 14:51
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
45%
Ez személyiség függő. Engem is megvertek, megaláztak egy egész osztály előtt, stb., mégsem lett személyiség zavarom.
2022. okt. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Ki mennyire érzékeny, mennyire szadizták szét. Egy személyiség igen összetett rendszer, meg egy ilyen szituáció is, nehéz sablont mondani rá. Valaki öngyilkos lesz, valaki nem is emlékszik rá + a kettő között.
2022. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Nekem úgy van C-PTSD-m, hogy egyetlen gyerekkori rossz emlékem (bántalmazás) sem felkavaró. Nem dühít.


Azért kaptam a diagnózist, mert olyan környezetben, családban nőttem fel, ahol az egészséges lelki működést, megküzdést nem volt kitől megtanulni, mert a szüleim erzelemszabàlyozási képessége rosszabb volt az enyémnèl.

2022. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Disszoc/multiplex szemelyisegzavar kiskorában tud kialakulni. Akkor még a személyiség alakulóban van, akkor tud alszemèlyiség létrejön.


PTSD-t egyszeri traumazizáló élmény okoz. Pl súlyos baleset, nemi erőszak, túszul ejtés bankrablásnál stb.


C-PTSD-t olyan sérelmek okoznak, amik egyszeri előfordulás esetén semmi gondot nem okozna. Azért alakul ez ki, mert több évig vagy egész gyermekkorban rengeteg sérelem, bántalmazás, elhanyagolas volt jellemző. Ezek mindennaposak vagy gyakoriak voltak.


Valaki simán túllép rajta,leszarja,hogy mi volt, de nem érett, nem egészséges személyisége alakult ki. Mert nem volt jó minta, nem volt biztonságerzete, érzelmi szükségletei nem voltak kielégítve szb.

2022. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4. Akkor nem értem, hogy miért vannak könyvek/ filmek, ahol felnőttnek egy trauma miatt lesz DID-je. Pld túszejtés.
2022. okt. 25. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!