Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyiket válasszam ebben a...

Melyiket válasszam ebben a helyzetben, gyógyulófélben lévő szorongóként és pánikbetegként?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni: bő egy éve kezelnek szorongásra, pánikbetegségre és a szorongásom/pánikom egyik visszatérő tünete a rosszullét, pánikroham, hányinger, halálfélelem ha otthontól távol vagyok, ahonnét nem tudok gyorsan hazajutni. Viszont ugyanekkor van egy hobbim amit imádok, és ez segít abban hogy enyhüljön a szorongásom. Emellett 0,5 mg-os Xanax segített az elmúlt egy évben hogy javuljon az állapotom, mostanra sokkal jobban vagyok, de még messze a cél. Viszont a Xanaxot elkezdtem csökkenteni orvosi tanácsra (plusz szüleim se örültek neki hogy szedem), először felet vettem minden este, most pedig már vannak esték amikor el is hagyom.

A doki azt mondta akkor bevehetem nyugodtan ha utazni kell, szüleim viszont nem akarják hogy visszaszokjak az egész 0,5-ös-re.

Na most pár nap múlva a család megy be a megyeszékhelyre nagymamámmal, és mehetnék én is (a hobbim ott tudnám kiélni), akarnék is menni, de félek hogy ha semennyit se vagy csak felet veszek, akkor nem fogom bírni, mert előreláthatólag több óra lesz, addig magamra leszek hagyva, vagy busszal kéne hazajönnöm (ami elég necces az esetemben). Viszont egészet meg nem akarnék bevenni mert félek hogy visszaszokok megint.

Ti mit tennétek a helyemben?



2022. okt. 26. 23:41
A kérdező szavazást indított:
menjek, és vegyek be egy egész Xanaxot előtte
menjek, és vegyek be egy fél Xanaxot előtte
menjek, és ne vegyek be semennyit, hátha kibírom
menjek, de vigyek magammal gyógyszert, és ha kell vegyem be
ne menjek egyáltalán
esetleg más ötlet?
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Agorafóbiád van. Olvass utána, rengeteg anyag van szakkönyvekbe és a neten, és gyakorold a haslégzést valamint a Jacobson féle izomernyesztést. Nekem ezek segítettek pánikolós szitukba.
2022. okt. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Menjél, legyen nálad gyógyszer, de csak akkor vedd be, ha már extrém szarul vagy. Amúgy érdemes lenne megérteni, hogy mi is a pánik, és hogy nem lesz komoly bajod tőle. Nagyrészt amúgy magadnak okozod, hívod elő. Érzékeny az idegrendszer, és mindentől ok nélkül beriaszt. A "jajj csak nehogy pánikot kapjak" egy klasszikus pánikot előidéző gondolat. Helyette ajánlom a " Kicsit feszült vagyok, de semmi baj, nézelődök, szépen megnyugszom, és a tájat nézem inkább." Ezt úgy hívják, hogy bátorító önközlések, és egyfajta biológiai nyugtató az agyban. Rengeteg csodálatos önsegítő könyv, és technika van a szorongás enyhítésére, leküzdésére gyógyszer nélkül. A xanaxot próbáld teljesen elhagyni, rosszabb mint az illegális kábítószerek. Súlyos függő voltam, mindent tudok a témáról. El tudnám mesélni, hogy mit csinálnak ezek a nyugtatók az agyban, de attól fix, hogy pánikrohamot kapnál. Nézz utána a stressz/szorongás kezelő technikáknak.

A nyugtató olyan, mint a mankó: rövid ideig segít, de meg kell tanulnod nélküle járni.

2022. okt. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

utolsó, én meghallgatnám mit csinál a nyugtató az agyban😊

nekem nincs megállapítva, de szerintem nekem is pánikrohamaim voltak. volt hogy vettem be frontint (0.25), de az esetek 90%-ában nem. pl az pánikroham lenne, hogy felszállok a buszra és hirtelen alig kapok levegőt, mintha félnék valamitől, szorul a torkom, olyan érzés mintha majdnem szívrohamot kapnék?


első esetekben azt hittem így is van, csak aztán mindig elmúlt magától, környezetváltásra vagy ha másra koncentráltam és nagy nehezen teljesen kitudtam zárni.


ez pánikroham lehet?

2022. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
3- igen.
2022. okt. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
na most miért is lettem lepontozva? 3-mas vagyok. bár a többit sem értem..
2022. okt. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
5- ne foglalkozz vele. Sajnos valami fake 75%os profilokkal járnak és mindent lepontoznak. Biztos vicces.. -.-
2022. okt. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!