Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegként nehéz légzés?

Pánikbetegként nehéz légzés?

Figyelt kérdés
2 éve küszködök lassan pánikbetegséggel. Szorongás kevert depressziós zavar és agorafóbia a diganózis amikor szarabbul voltam jelentkezett egyszer nehéz légzés. De a hipochonder is vagyok sajnos. Tegnap éjjel szorongás közben jött rám újra ez. És azóta tart. Néha jobb de nem tudok rendesen levegőt venni úgy érzem. Nagyon félek ettől. Volt a szivemmel is ilyen gond de minden eredményem negatív lett. Volt ilyen tapasztalatom szédüléssel is. Valaki élt már át ilyet? Csinàlhat ilyet s test hogy ennyire valóságos ez az egész? Azóta nyugtalan vagyok. Frontint kell szednem rá mert iszonyúan félek a haláltól is sajnos. A munkahelyemet is ott kellett hagynom emiatt. Köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 20. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A feszültség bármit tud okozni. Az ősembernek is nehézlégzése lett, amikor eléugrott egy grizzly medve.

A frontint ne szedd 1-2 hónapnál tovább, mert gyorsan függőséget okoz, és ha ez megtörténik, akkor a pánik lesz a legkisebb problémád.

Olvass utána a gyógyszermentes szorongás oldási technikáknak.

2021. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem nagyon tudok ebben segíteni, talán nézd meg Radics Peti pánikbetegségről szóló videóját a Youtube-on.
2021. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben azért köszönöm. Csak amikor az ember nem kap levegőt az az egyik legrosszabb dolog szerintem.
2021. febr. 20. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Ènis pánikbeteg vagyok. De nálam amióta kialakult (1 hónapja), azóta èrzem azt hogy nehezen kapok levegőt.
2021. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Azt szeretném megkérdezni tőled, hogy kérted-e terápiás szakember segitségét? Ha nem, akkor keress fel egyet, mert ez magától nem fog javulni! Hol diagnosztizáltak?


A frontin csak tüneti kezelésnek jó, függőség alakulhat ki hosszabb távon.


A depressziónak, a pánikbetegségnek, és talán a fóbiáknak is hasonló az eredete.


Korrekt szakember terápiás beszélgetés mellett, állapotod függvényében,ir fel neked antidepresszánst. Nem kell tőle félni, nem kell örökké szedni, és ma már normális készitmények is vannak, mellékhatások nélkül. Ilyen esetre légzéstechnikákat is tud neked tanitani.


Tudom, szar dolog, mert nekem 9-10 éves korom körül voltak pánikrohamaim. Nem tudtam mi az, nem tudtam senkitől segitséget kérni, nekem kellett egyedül megbirkózni vele. Akkor még nem tudtam, hogy ez az volt, csak sok évvel később a tünetek olvasása alapján jöttem rá. Sajnos depresszióval is kezelnek időről-időre azért is van némi rálátásom a dolgokra.


Jobbulást!

2021. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, kérdező?
2021. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!