Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet akár valamilyen...

Ez lehet akár valamilyen mentális betegség a jellemzők alapján?

Figyelt kérdés

Akirol szó lesz,az egy 25 éves srác.

-Sosem bír csendben maradni,mindenre van egy válasza

-Ha nem értesz vele egyet próbál meggyőzni,rád erőltetni a saját látásmódját

-Akaratos,és nem fogadja el a nemet,kivéve azoknál,akik már elég közel állnak hozzá

-Nem alakít ki párkapcsolatot.Mindig a mában él,és úgy gondolja nem létezik a szerelem

-Vallasosnak vallja magát de nem úgy el

-Olykor negatív megjegyzéseket tesz.Kulsore, belsőre vonatkozóan ezzel megbantva a másikat holott erre csak annyit mond,O csak őszinte volt

-Mindent megmagyaraz,és hatalmas egoja van

-Hajszolja a pénzt

-Megnondja a másiknak mit kéne csinálnia,vagy hogy ő hogy csinálná a helyében

-Vannak pillanatok,amikor úgy érzi az ember mellette,hogy szereti,és ezt ki is mutatja,tettekkel

-De van,hogy teljesen elfordul a másiktól ,semmi érdeklődést nem mutat

-Vannak barátai,de rá nézésre olyan,mintha nem is igazán szeretné őket,bármikor el tudná őket engedni

-Szeret velem lenni,ha vele vagyok alig enged el,őszintén mosolyog rám,es mellette megnyugszok,meg sem akar kapcsolatot

-Baja van az egész világgal,de még is próbál megnyerő lenni mindenki szemében,persze ez már csak úgy jön neki

-Sosem tud egyedül lenni,mindig ír valakinek hogy találkozzanak és egy ismeretlen helyen is állandóan beszél a társaságon belül.

-Nem tud kötődni vagy ha tud,azt valószínű nem mutatja ki.

Egyébként meghaltak a szülei,gondolom ez ia közrejátszhat,fogalmam sincs,viszont fájdalmas egy ilyen emberbe beleszeretni.


2022. okt. 27. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Ezt úgy hívjuk, hogy balf*sz. Szerintem, nincs rá orvosi terminológia.


Ahogyan arra sem, valaki miért vesz valaki ennyi fáradságot, hogy a számára ellenszenves embert idegenekkel kibeszélje.

2022. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok pszichológus, laikusként azt mondanám, hogy nárcisztikus személyiség a srác.
2022. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Ki kell vizsgálni. Önbizalomhiány, kontrollmánia, nácisztikus szemelyiségjegyek vannak, de diagnózist ennyiből nem lehet mondani. Pszichológushoz kellene fordulnia, viszont ha tényleg nácisztikus személyiségzavaros, tehát nemcsak pár jegy van, akkor nem fogja elismerni, nem fog pszichológushoz menni. Küldeni meg senkit nem lehet.
2022. okt. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Pont, mint az exem. Menekülj. Ne engedd magadhoz közel. Az ilyen ember kontroll mániás és bizonyos szituációkban agresszor, de ha szorul a hurok a nyaka körül, akkor áldozati szerepbe teszi magát. Ez egy jellem, nem feltétlenül kell egyből személyiségzavarra gondolni vagy más egyébre. A lényeg, hogy hiába sérült az önreflexiója- még nem klinikai eset.


Kérlek szépen. Keress valaki mást, tereld el a gondolataid róla- és baráti/haveri kapcsolatnál tovább ne menj vele. Tudom, nehéz ilyenkor racionálisan gondolkoddni, sajnos én is kizártam azt a rengeteg red flag-et, mert hajlamos vagyok csak a jóra koncentráli, de hidd el, egy kisebb veszekedés által is Te fogod a rövidebbet húzni pszichésen.

2022. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
#1: sine morbo
2022. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Atyaég, kétszer is nácisztikust írtam. 😁 Végülis ...
2022. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!