Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségek...

Milyen mentális betegségek vannak, amik az autizmus rendellenességre jellemzőek?

Figyelt kérdés

Van pl, depresszió, bipoláris-zavar.

Mik lehetnek még?



2022. jan. 15. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Aspergert pl gyakran skizofrénként diagnosztizálják
2022. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Kényszeres tünetek, szociális szorongás
2022. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Teljesen logikus a válaszotok! Köszönöm!

Apám aspergeres volt és kapott skizofrénia diagnózist, pedig nyílván nem volt az. 🤚

2022. jan. 15. 19:35
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Szorongás.
2022. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

3-as

Tehát úgy értetted az eredeti kérdést, hogy milyen ment. betegségekhez hasonló tünetek jellemzőek az autizmus spektrum zavarban érintettekte.


(Mivel nagypn széles a rendellenességek spektruma, amit ide sorolnak, aut. esetén különösen fontos a szakértői vizsgálat a helyes diagnózishoz.)

2022. jan. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
51%
Nekem Autizmus Sprektum zavart diagnósztizáltam. Enyhe mentális retardáció Autizmus sprektum zavar. Küldtek további vizsgálatra de elutasítottam meg fejlesztésekre. Nehezen rakok össze mondatokat nehezebben fejezem ki magam akkor volt ójan hogy elismételtem ... valamit 5ször és elkezdtem ököllel ütni a falat véres volt a fal meg az öklömis sebeslett pont egy vitába voltam és kirobbantam.
2022. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem mondanám, hogy a mentális retardáció jellemző lenne az autizmusra. Inkább az alvászavart mondanám.

#6, azért a fejlesztés segítene neked jobban összerakni a mondatokat például.

2022. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Aspi vagyok. Nem tartom magam rendellenesnek, sem sérültnek vagy betegnek. Egy Linux disztró sem hulladék attól, hogy az átlag Windows-t tud használni. Mi sem selejtesek vagyunk, csak bizonyos dolgokban másképp működünk.


Sok autistát ismerek magamon kívül. A következők fordulnak elő legnagyobb gyakorisággal :


- alvás zavar

- evés zavar, főleg anorexia

- szorongás

- telefon fóbia

- OCD

- önbizalom hiány

- hangulatingadozás

- fáradékonyság

- beteges megfelelési kényszer.


Én és nem egy másik aspi még Sheldon - komplexusban is szenved. Én úgy nevezem. Azaz ha valamit jobban tudunk, imádunk másokat kioktatni. Árulkodni is, ha valamilyen hibát észlelünk. Ezek nem mentális betegségek, de szerintem akkor is illenek ide.

2022. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Az alvászavar és evészavar egy szó. Egyetlen mentségem, hogy éjjeles voltam.
2022. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Megalapozott az érzésem, hogy 6-os troll?
2022. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!