Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen jelentéssel bír ez a...

Milyen jelentéssel bír ez a mondat?

Figyelt kérdés

A segítőmtől kaptam egy minősítést (nem az első), amire nagyon ideges lettem és elküldtem a melegebb éghajlatra. Később bűntudatom lett és bocsánatot kértem. Erre jött tőle egy üzenet, amiben így fogalmazott

"Soha nem tudnék haragudni rád"

Mivel ez nem az első ilyen vitánk, hogy minősít, véleményt mond rólam, ezt hogy lehet érteni?



2022. okt. 28. 16:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem, miért lenne bármi szégyen, amit nem csinálok, mert utálom. Bele tapostak egy szakmába, és azért mert nemet mondok rá, mert nem érzem jól magam benne, ezért szégyelljem magam, mint egy kisgyerek. A segítő ugyanazt csinálja, mint az Apám, hibáztat.
2022. okt. 28. 18:54
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem jól sáfárkodsz a javaiddal, ez nem erény, tehát jogos, amit a segítőd mondott. Ha hibázol, akkor mi bajod azzal, hogy hibáztatnak? Ne úgy szégyelld magad, mint egy kisgyerek, hanem fordítsd a javadra a tanultakat és a tapasztalataidat, mint egy felnőtt.
2022. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Hogy jön ahhoz, hogy ilyen hasonlattal illessen? Talán inkább ő olyan, mint a terelőkutya, amelyik a juhok lábát harapdálja, ha nem arra mennek, amerre ő akarja. Nyugodtan szólj rá, hogy ennyire azért nem vagytok jóban, hogy ilyen szöveget megengedjen magának. Van valami akadálya, hogy megszabadulj ettől a "segítőtől"?

Mindenki tudja, nem kell hozzá szakinak lenni, hogy akármilyen menő és jól fizetett egy szakma, akármilyen jó vagy benne, ha nem érzed hivatásodnak, nem ad kielégülést, ha pedig más erőszakolta rád, mindig arra emlékeztet, hogy megfosztottak a döntés jogától. Ha ő ezt nem érti, ő sem épp hivatástudattól hajtva segítősködik, valószínűleg a sok manipulatív, frusztrált nyomi egyike, aki azért választ segítő foglalkozást, hogy magánál is defektesebbekre leljen, őket egzecíroztathassa. (Csak kíváncsiságból: mit csinálnál szíved szerint?)

2022. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13# Leginkább sporttal kapcsolatos dolgok érdekelnek testépítés, fitness, crossfit Köszönöm a válaszod egyetértek, azt hiszem keresek mást, aki tényleg segít és nem felidegesít.
2022. okt. 28. 19:56
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az illető egész egyszerűen amatőr. Ilyet egy professzionális pszichoterapeuta nem mond. A kulcsszavak közt szerepel a pszichoterápia, amiből arra következtetek, hogy minimum pszichiáter vagy pszichológus diplomával és ezen felül pszichoterapeuta végzettséggel bír az illető. Így ez az egész sztori még kínosabb. A tegező hangvétel sem a legnormálisabb, de ez a ‘soha nem tudnék haragudni’ szöveg sokkal jobban beleillik egy brazil szappanopera randi-forgatókönyvébe, mint egy terapeutával való konfliktus valóságába.

Egy terapeuta nem mond véleményt, nem minősít. Ha kifejezed neki a felindultságod, ő kér bocsánatot, hogy nem mérte fel jól a helyzetet (pl.hogy mit bírsz el) vagy ha személyes érintettség szólt ki belőle, akkor azért, vagy hogy egyszerűen rossz hangot ütött meg.

Úgyhogy igen, ezt le kell cserélni. Egy terápia nem sétagalopp, tele van fájdalommal, rossz emlékekkel, nehéz a terapeuta dolga, hogy úgy kalauzoljon a múlt fájdalmaiban, hogy azok a kezdeti erősödés után legyengüljenek annyira, hogy elveszítsék a hatalmukat feletted. Ebben nincs helye az ilyen bizalomvesztő megnyilvánulásoknak.

Plusz érdemes azonos nemű terapeutát választani, főleg nőként.

2022. okt. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem másik szakma felé kellett volna terelni. Nem ilyeneket mondani.


Ha valaki jól főz, nem biztos,hogy éttermet is tud működtetni. Lehet alkalmazott is. De nem ezt kellene erőltetni.

2022. okt. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segített, mert már azt hittem én vagyok teljesen hülye. Végig gondoltam és egész idő alatt csak piszkált, persze, hogy nem lettem jobban. Ennél durvább megfogalmazásai is voltak felém.
2022. okt. 29. 10:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!