Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állva elaludtam? Vagy emlékeze...

Állva elaludtam? Vagy emlékezetkiesésem volt?

Figyelt kérdés

Itthon voltam. Fekvése készültem.

Átöltözni készültem. Az egyik pillanatban még az ágyon ültem. A másikban koppant a fejem. Nekimentem a szekrénynek. Nem tudom hogy kerültem oda. Nem a szélének ütköztem, hanem velem szemben volt. Nem értettem, hogy kerültem oda. Pár perc múlva egy másik szekrénnyel jártam így.

Nem emlékeztem, hogy odamentem. Villany is égett.

Utána cigizni szerettem volna. Számhoz készültem emelni. Következő pillanatban ernyedten lógott a kezem. Utána ugyanez 3x.

Valószínűleg bele sem szívtam.

Előzmény: napokig alig aludtam. 1-3 órákat. Ketileptet is szedek. Ekkor kezdett hatni. De ez nem magyarázza ezt meg.

Mi lehetett ez? Elalvás? Amikor ültem szerintem elaludtam 1-2 másodpercre. Ez magyarázhatja azt, hogy nem emlékeztem, Szekrénynél nem hiszem. Állva aludtam volna el?

Emlékezetkiesés volt?

Utána is alig aludtam. Kb 1 órát.

Aznap este hazafelé nem szálltam le a villamossal 1 megállóhely után. Utaztam tovább. Azt hittem átszalltam, de nem.

Visszamentem. Atszálltam, ezzel is tovább mentem.



2022. okt. 29. 01:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%

Tipikus eredménye a kialvatlanságnak.

Miért nem alszol?

2022. okt. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Későn fekszek. Munkából későn érek haza. Utána sokáig másnál vagyok. Itthon rossz. Reggel hol anyu keltett, hol szomszéd kopogtatott nagyon erősen. Telefoncsörgésre is ébredtem.


Felkelés után nehezen alszok vissza.

2022. okt. 29. 01:48
 3/22 A kérdező kommentje:
Elaludtam állva? vagy kiesett az emlèk?
2022. okt. 29. 01:49
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Elaludtál állva.
2022. okt. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Akkor nem kellett volna összeesnem?


Ülve szerintem elaludtam.

2022. okt. 29. 01:53
 6/22 A kérdező kommentje:
Ketileptet is szedek. Ez akkor volt amikor erősen hatott. Álmosított.
2022. okt. 29. 02:04
 7/22 anonim ***** válasza:

Az extrém kialvatlanság is okozhatja, de az is lehet, hogy esetleg valamilyen disszociatív zavar (pl. amnézia) tünete.

Korábban nekem is voltak hasonló filmszakadásaim, csak éppen hosszabb - 5-90 perces - időtartamúak.

És vannak még ennél is sokkal durvább esetek is, pl: [link]


Mindenesetre ha legközelebb orvosnál jársz, vsz. érdemes lenne megemlíteni neki, hogy voltak ezek az emlékezetkieséses epizódjaid. Megkérdezhetem, hogy mire szeded a Ketileptet?

2022. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
D8
2022. okt. 31. 02:23
 9/22 A kérdező kommentje:

Túlpörgésre, feszültségre és depressziós hangulatra. Túl gyors mozgásra, hadarásra, gondolatrohanásra.


+alvásgond

+szoronga


Sok tünetemet jól lefogja, mellekhatasert cserébe.



Diagnózisban nem értenek egyet az orvosok. Az egyik szerint van bipoláris zavarom, a másik szerint nincs. Más dolgokban nincs egyetértés.


A dels

2022. okt. 31. 03:06
 10/22 anonim ***** válasza:

Igen, a Ketilept alapvetően antipszichotikum (nekem anno paranoiára írták fel), de van fázisprofilaktikus hatása is, vagyis csökkenti a mániás-depressziós hangulatingadozást. A hatóanyaga kvetiapin, l.: [link]

Kevés mellékhatását tapasztaltam (jól lehet tőle aludni és növeli az étvágyat), úgyhogy sokkal elviselhetőbb, mint a klasszikus antipszichotikumok és antidepresszánsok.

2022. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!