Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elégedettek vagytok a pszichol...

Elégedettek vagytok a pszichológusotokkal?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mennyire könnyű jó szakembert találni. Kinek mi a tapasztalata. Milyen a jó ill. rossz pszichológus?
2010. szept. 28. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. En ott is hagytam, mar nem jarok pszichologushoz.

Egyszeruen nem hasznalt semmit, konnyen becsaphato volt, ugy manipulaltam, ahogy akartam...Egy jo pszicholugos az en szemeben akkor jo, ha rajon, hogy hazudok/manipulalom. Onnantol, ha ez kiderul, az oszintesegem, tiszteletem az ove lenne.

2010. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én TB-finanszírozott pszichológushoz járok,és maximálisan meg vagyok elégedve vele.Kedves,teljesen megbízok benne,látszik,hogy jó ember,aki tényleg igyekszik segíteni és odafigyel rám,és nem az órát nézi,hogy mikor jön a következő delikvens...


Egyébként szerintem nem igazán lehet ilyet leszögezni,hogy ki jó,és ki rossz pszichológus,maximum arról lehet véleményt alkotni,hogy melyik pszichológus emberileg,személyiségét tekintve milyen.A pszichológustól sokan csodát várnak, azt hiszik,hogy ha eljárnak hozzá, egy csapásra megoldódnak a problémáik, aztán szembesülnek azzal hogy a pszichológus nem azért van, hogy megoldja helyettük a gondokat, hanem azért,hogy az ember személyiségét olyan irányba próbálja elmozdítani, hogy önmaga képes legyen szembenézni a nehézségekkel, és utat,lehetőségeket mutasson ahhoz,hogy hogyan jusson túl az ember a problémáin. Vagyis elsősorban minden az EGYÉN-en múlik, tőle függ,hogy egy pszichoterápia mennyire eredményes.És az eredményességet elősegíti az,ha ehhez megtalálja-e a megfelelő személyiségű,számára szimpatikus pszichológust,akiben tényleg megbízik.Ez az én személyes véleményem.


Üdv:25/L

2010. szept. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem. kedves meg minden, de amennyi eddig meglátszott, eléggé tudatlan minden szempontból. igenis nehéz jó szakembert találni
2010. szept. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Remélem még írtok sokan.
2010. okt. 1. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak: kőkeményen játszmázol és eszed ágában sincsen gyógyulni. Felesleges az energiádat a pszichológushoz járásra fordítani. A kereteket sem tartod. Nagyon nagy tévedésben élsz, mert a pszichológus nem hazugságvizsgáló gép, nem "lebuktató eszköz". Még gondolatot sem tud olvasni. Egészen más a szerepe, funkciója. Mégis mit gondolsz: ha hazudozol és játszmázol, akkor könnyebb lesz neked? Megoldódik a problémád? Az az idő, amit erre a viselkedésre szánsz a pszichológusodnál, értékes és kárbaveszett idő. A te időd és pénzed megy vele, és persze nem lesz semmi értelme. Gratulálok! Na bocs az offért..


Én pánikkal mentem pszichológushoz, ennek hála a mai nap már kutya bajom, gyógyszer nélkül élhetek (akkor sem szedtem). Rengeteget köszönhetek neki, bár nem volt könnyű a terápiát végigküzdeni. A mai napig is járok önismereti csoportba, rengeteget változott azóta az életem pozitív irányban és látható formában.

2010. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó, meg kedves, meg minden, de én is úgy manipulálom, ahogy akarom xD
2010. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még ő hogy tudna téged manipulálni, ha akarna...! Szerencsétlenek... csak a drága időtöket pocsékoljátok, játszadoztok, aztán nem fejlődtök semmit, a probléma meg marad!
2010. okt. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!