Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is tapasztalta azt, hogy...

Más is tapasztalta azt, hogy egy közeli szerette halála után nem tudott sírni többé/vagy csak ritkán?

Figyelt kérdés

Korábban nagyon sírós típus voltam, sírtam dühösen, szomorúan, meghatódottan, stresszesen, stb... nagy megkönnyebbülést nyújtott mindig.

Mióta meghalt édesapám, képtelen vagyok sírni, csak nagyon ritkán. A halálakor sem tudtam, a temetésén sem, mondjuk ezeken a sokk miatt.

Azóta ha sírok csakis a halála miatt van, de ritkán történik meg.



2022. nov. 2. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

Az én esetem kicsit más, én sosem tudtam sírni ilyen alkalmakkor. Vagy kicsi voltam még, és nem fogtam fel, vagy ami azóta van, hogy a hír hallatán kb egy perc alatt átkattan az agyam, nem sírok, nem vagyok szomorú, csupán elfogadom . Majd utána, akar évekig, ha meglatok valamit ami rá emlékeztet, elkap egy siras érzés, de mindig elfolytom, vagy nem is sirnek valójában.


Nagyon ritkán sírok, sokáig nem is tudtam, egyszerűen mindig meggatoltam magam. Ha viszont tényleg valami miatt nagyon kell, az már inkább zokogás, az a fajta, amikor levegőt is alig kapsz… ez kb két évente max, ha érzékeny dolgokra tapint rá valaki, általában pont jó baratok, mert látják és velük tudok beszélni ezekről, na akkor előjön az egész.

2022. nov. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%

Nálam ugyanez, csak anya halála után. A húgom miatt nem mutathattam ki a fájdalmam, ezért elnyomtam. Olyan sikeresen, hogy képtelen vagyok sírni, csak néha könnyezem. Plusz: az egyik szemem amúgy is száraz, tehát duplán rossz.

Régebben én is képes voltam sírni, nemcsak az érzelmesség, de a dupla empátia miatt is. DE ez lassan nyolc éve már megváltozott.

2022. nov. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
A túlélők lelkiismeret furdalása egyenesen arányos a síremlék nagyságával. Ha közös életetek szerencsés volt, akkor szinte nincs is gyász, csak derűs visszaemlékezés. Üdv!
2022. dec. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!