Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szabályszerű egy pszichológ...

Ez szabályszerű egy pszichológustól?

Figyelt kérdés

Láttam többször is tiktokon,hogy emberek Messenger fotókat mutattak,hogy írogatnak a pszichológussal nyilván ülésen kívül. Például egyikben az volt,hogy lefotózott a lány egy hidat,és írta,hogy kiült oda egy üveg ciderrel lazítani erre a pszichológus " Kell is a lazítás" "Millió puszi❤️❤️" ilyesmik és láttam ez külföldieknél is és az egyiknél írta valaki kommentben,hogy ez nem normális és szakszerűtlen dolog a pszichológus részéről.Tehát az mondjuk szabálytalan,hogy a páciens bármikor ráírhat a pszichológusra messengeren mint egy barátra?

Évek óta járok pszichológushoz és én még a telefonszámát se tudom.


2022. nov. 5. 20:08
 1/5 anonim válasza:
32%

Az, hogy telefonon/neten keresztül is segít, az rendben.


De ez a "millió puszi"...szerintem dugja.

2022. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Nekem egyetemen volt oktatóm (pszichológus), aki saját példáját, hozta, hogy hogyan írt mindennap sms-t az egyik betegének, akinek ez segített.

Amikor én jártam terápiára ott nem volt semmi ilyen.

Tiktokon amit esetleg láthatsz még külföldiektől, ott meg lehet az a különbség amit mi itthon nem annyira szoktunk.. Gondolva, hogy USÁban lehet sokkal nyitottabbak erre az emberek és az dolgozók is, mint mondjuk itthon. Ott másban nyitottabbak az orvosok, pl szemészt is ellehetett érni smsben, mikor kellett akár kisebb kérdésekkel, míg itthon ezt max akkor tapasztaltam, ha gyakorlatra mentem valahova.

De persze itt jó egy bizonyos szintet megtartani, mert itt beteg-páciens kapcsolatnak kellene lennie.

2022. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Bizonyos esetekben, amikor szupportív terápiát vesz igénybe egy páciens, akkor beleférhet a terapeuta könnyebb elérhetősége. Serdülők iránt, akiknek a szüleik nem nyújtanak például érzelmi támogatást, érdeklődhet nyáron vagy szünidőben a pszichológus, hogy hogyan telnek a napjai, megkérheti, hogy írjon egy levelet, mailt vagy üzenetet messengeren, ha úgy érzi, hogy leírná az érzéseit. Szuicid betegek esetében prevencióként megengedhető egykét "check-in" vagy chat, pánikbeteg pácienseknél akár még a helyszínre is elmehet a terapeuta, hogy segítsen rosszullétkor.


Általában viszont szükségesek a terápiás keretek, ami azt is magában foglalja, hogy a terapeuta az üléseken kívül elérhetetlen. Nyilván sürgős esetekben (ha a páciens ön és közveszélyes), akkor értesíteni lehet, de ilyenkor is jobban szeretik, ha a segélyhívót használják.

2022. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Húgom pszichológusa is olyan, hogy bármikor elérhető telefonon a páciensei számára. Nincs ezen semmi szabályszerűtlen vagy szakszerűtlen. Mondjuk nem jópofizás céljából érhető el, hanem ha bármi probléma vagy krízishelyzet adódna. A millió puszizás már más kérdés, ahhoz nem tudok hozzászólni.
2022. nov. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh akkor csak az enyém nem akar velem beszélni 😂
2022. nov. 6. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!