Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elveszteni a vallásodat...

Elveszteni a vallásodat mennyire volt traumatikus?

Figyelt kérdés

Rájönni, hogy az egész egyház/közösség amiben hittél hazugság. Emberek találták ki embereknek. És ha Isten létezik is ettől függetlenül, semmi köze nincs hozzá.


Van más is itt, aki járt így?



2022. nov. 6. 16:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%

Semennyire, inkább örültem neki.

Kényszer vallásos voltam. Általános iskolában hittanra kellett járnom. Nem akartam, gyűlőltem.

Mióta semennyire nem az életem része úgy érzem, hogy egy nagy baromságtól szabadultam meg.

De amúgy sose volt komolyabban az életem része. Nem jártunk templomba meg ilyenek. Így nem ia tud hiányozni.

2022. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
32%
Ha elvesztettem volna/elveszteném a hitemet, már nem lennék az élők sorában.
2022. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én még bőven óvodás voltam, amikor szüleimmel szembesítettem a kérdést, eléjük álltam, megmondtam, hogy nekem ne hazudjanak és hogy a mikulás, a húsvéti nyúl és stb eléggé megmagyarázhatatlan. Talán mondtam is 1-2 dolgot, hogy miért irracionális, majd rájuk szegeztem a kérdést, hogy ezek igazak-e


Köpni-nyelni nem tudtak :D később is mesélték :D

Hát, valaki meg sosem jut el eddig.


Vallásosoknál és konzervatívoknál, és önigazolóaknál (java közös halmaz...) amúgy sem a világ megismerése és a fejlődés a kulcs és a lényeg és a racionális gondolkozás, hanem az, hogy mindenre legyen kényelmes, egyszerű, olykor téves válasz és a világnézetükhöz igazítják a világot. Amitől persze így önmagukba nézés is nehéz, vagy túltenni magukat ezen. Meg sok más.


Egyébként ezek téveszmék, elbszott dolgok, csak pszichológusok is úgy vannak ezzel, hogy egyrészt ez van, másrészt ők se százasok olykor némelyike, meg kitörne a 3. világháború, ha valaki megmondja a frankót, na meg ők statisztika alapján skatulyázva mondják, hogy mi épp a normális és oké. Ha így lennének a fogorvosok is, akkor ha odamész halálod küszöbén a bölcsességfogaddal és fogfájásoddal, akkor vállat vonnának, hogy ez normális és szokványos és fogadd el, légy így boldog.


Különbség az, hogy a fogfájás az nagyon fáj, de a hlyeség az nem.

2022. nov. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmi trauma nem volt benne. Egyszerűen kiábrándultam a kereszténységből és az egyházamból (feltehetően mint te is), de azért még nem lettem ateista, sőt agnosztikus sem. Ma inkább szinkretikusnak mondanám magam. Nem hiszek a kereszténység és egyetlen egyház vagy vallás üdvözítő voltában, de a vallások alaptanításait és alapnézeteit (túlvilág, üdvösség) elfogadom. Még ha nagy ellentétek vannak is a keleti és nyugati vallások között (vagy legalább is annak tűnnek), az erkölcsi tanítások ugyanazok, Ez az amit szem előtt kell tartani, a többi lényegtelen. Gandhi mondta: "Tedd azt, ami helyes, a többit bízd Istenre! Az egyetlen tekintély, akit e világon elfogadok, nem más, mint a bensőmben megszólaló »nyugodt, halk hang« (a lelkiismeret)".
2022. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
Komoly próbatétel esetén a személyes Isten nélküli keleti tanok, egyéni életfilozófiák nem biztos, hogy meg tudnak tartani.
2022. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

15-ös, ajánlok két könyvet, egy kicsit ismerkedj "a személyes Isten nélküli keleti tanok" követőinek komoly próbatételeivel:

Paramahansza Jogananda: Egy jógi önéletrajza

Szvámi Ráma: Élet a Himalája Mestereivel

Olvasd előket, aztán utána folytatjuk..

2022. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
15-ös: egy olyan vallásról van szó, amiben személyes Isten van... Mégse tartott meg...
2022. nov. 7. 16:04
 18/27 anonim ***** válasza:

#16


Szvámi Ráma, sok más népszerű guruval (Sri Chinmoy, Sai Baba, Osho, stb) egyetemben egy szexuális predátor.


A másik könyvet lehet elolvasom. Én a Martin Kamphuis: Buddhista voltam című könyvet olvastam.

2022. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
... olvastam Kulanandától a Buddhizmus-t is, az egy jól megírt könyv szerintem.
2022. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
ba"ki, a Jogananda is egy szexuális predátor
2022. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!