Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Bántom magamat: Égetés, vagdosás, ütés, néha azért mert erős kényszert érzek, nem bírom ki nélküle, megnyugtat. Máskor öngyűlölet miatt.


Kiesnek időszakaszok. Nem emlékszem mit csináltam, hol vagyok, csak azt látom, hogy sírtam és remegek.


Vannak halucinációim, de ezek később esnek le, vagy rám szólnak, meg kérdezik mit csinálok, vagy csak utólag. Vizuális és hang.


Erős hangulatingadozások, van hogy egy hétig alig kellett ki az ágyból, folytonos öngyülőlet, öngyilkossagi gondolatok, bántom magamat. Többször voltam emiatt a sürgösségin. De utána úgy sétálok, rá egy héttel mintha semmi bajom nem lett volna. Kvázi kitöröltem azt a szr hetet az agyamból, de utána újra visszaesek.


Alig tudok aludni, folyton rémálmaim vannak, vagy éjjel halucinálok, vagy random képeket látok bevillanni az agyamba. Fájdalomra alszom, el, csak az segít.


2022. nov. 7. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Soha nem mentél még orvoshoz ezekkel a panaszokkal?

2022. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
... már úgy értem, hogy rendes szakorvosnál, pszichiáternél - nem holmi sürgősségin....
2022. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
19 vagyok. Nem mentem még. Magánba nincsen pénzem, Tb-ben hosszú a várólista
2022. nov. 7. 14:42
 4/11 anonim ***** válasza:
De ha soha nem is jelentkezel be, akkor tényleg láthatatlanul hosszú a várólista... Mert soha nem kerülsz sorra...
2022. nov. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bevagyok jelentkezve és hosszú a várólista.

Addig itt kérdezemD mi lehet a bajom?

2022. nov. 7. 14:52
 6/11 anonim ***** válasza:
A háziorvosodnak is mondd ezt így végig, oda biztosan nem olyan hosszú a várólista. Labort ő is tud nézetni meg adhat sürgős beutalót a megfelelő kivizsgálásokra.
2022. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem azonnal fogadtak, pedig "csak" hanghallásom volt. Pszichiátrián kell elmondani a panaszaid, ők diagnosztizálnak.
2022. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

A tünetek alapján (öngyilkosság vágya, önbántalmazás, nem tudsz aludni, feledékenység, öngyűlölet) depresszióra tudok tippelni. Viszont a halucinációra nem tudok magyarázatot mondani, az általában nem tünete a depressziónak. Valószínűleg vagy egy másik betegség a depresszió mellett, vagy a depresszió egyáltalán nincsen, és csak ez a betegség.

Milyen tüneteid vannak még? Tudsz enni rendesen, vagy nem eszel többet az átlagosnál? Fáradtnak érzed magad? Tudsz figyelni a dolgokra? Érzed azt, hogy felesleges a higiénia, vagy hogy nincs erőd megtenni?

2022. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fáradt vagyok, nem tudok figyelni. Az evésem szerintem normális.
2022. nov. 10. 10:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez sürgősségi eset. Vannak ilyen segélyvonalak próbalok keresni egyet és ott kérdezd meg mit tegyél.
2022. nov. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!