Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatással lenne a...

Milyen hatással lenne a lelki/mentális egészségemre a fogyás?

Figyelt kérdés
Világ életemben cikizve voltam, megszégyenítve a súlyom miatt, hiába voltam kedves/rendes mindekinvel. Jelenleg is van 1-2 lelki problémám, és érdekelne hogy aki már volt hasonló cipőben is sikerült neki lefogynia, milyen hatással volt a lelkére? Nagyobb önbizalma lett, esetleg a depresszió/szorongása csökkent/ vagy valamilyen mentális problémája elmúlt?

2022. nov. 8. 17:11
A kérdező szavazást indított:
Duci voltam lefogytam, és jól hatott a mentális egészségemre.
Duci voltam lefogytam, és nem történt változás/ vagy nagyon minimális.
Duci vagyok, és nekem is fenn állnak lelki problémák.
14 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
30 kilót lefogytam, semmi változás nem történt bennem. Nulla. De engem soha nem is cikiztek. Mostanság szakítottam és van már randi partner a láthatáron, ne fogjon vissza téged a súlyod. Az összkép a lényeg.
2022. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajna a külső nem hat az önértékelési gondokra. Azt hiszed, hat, mert úgy lenne logikus, de nem. Csak ott állsz majd topmodellként, önbizalomhiányosan és dühösen, mert az érzéseid változatlanok. Mert nem ott volt a probléma, hanem a feldolgozatlan gyerekkori fájdalmakban. Arra csak az önismereti munka hat (pszichológus).
2022. nov. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek kimondottan kórosan sovány embereket is, akik még mindig dagadtnak látják magukat.


A lelki problémák megoldásáért pszichológussal érdemes dolgozni - mellette persze a fogyáson is dolgozhatsz, de a lelki munkát nem nagyon lehet megspórolni. Nem utolsó sorban a pszichológus abban is képes lehet segíteni, hogy a fogyás jobban menjen, mert az akaraterőt, kitartást nagyban képes megedzeni.

2022. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!