Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi hatásos az embereknek a...

Mi hatásos az embereknek a terápiában? Placebohatás az egész és mindenki aki mentálisan igényli az csak buta? A pszichológusok és pszichiáterek mind élősködők? Vagy mégis jó hatással vannak az emberekre?

Figyelt kérdés
Bárki válaszát szívesen várom!

#ember #gyógyszeres kezelés #Beszélgetős terápia #Egészséges emberek #Személyiségzavaros emberek
2022. jún. 28. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hatás: fejlődik az önismeret, megküzdési stratégiák, érzelmek felismerése és kifejezése, ezáltal jobban adaptálódik az ember.

Amire nem jó: nem fogja megváltoztatni a szomszédot, az anyóst, a főnököt, nem lesz tőle az embernek jó munkája, szép háza, nem gyógyulnak meg a testi betegségei, nem lesz tőle több pénze.

2022. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

Nem hinném, hogy placebo. Én ilyen utolsó elkeseredésként kezdtem el terápiába járni, előtte évekig gondolkodtam, hogy miért szorongok állandóan, miért vagyok olyan, amilyen. Szerencsére pont kifogtam egy nagyon jó pszichológust. Ő is meglepődött, hogy milyen sok gondolatom volt az állapotom okáról. Viszont mindig tudott olyant mondani vagy olyan kérdést feltenni, hogy nagy aha-élményem volt, hogy úristen én erre ennyi év alatt nem gondoltam. Persze olvasgattam pszichológiai témájú írásokat, hallgattam előadásokat, de az én fejemben mégsincs olyan sokminden, mint az övében, aki tanulta ezt sok évig és ezzel dolgozik minden nap.

A fizikai tüneteim (önsértés, remegés) enyhítésére pedig relaxációs technikákat, megküzdési gyakorlatokat tanultam.

Szóval nekem a végére eltűnt minden szkepticizmusom a pszichológus szakmát illetően. Persze sok-sok alkalmatlan szakember van, nekem hihetetlen mázlim volt. Ismerősöktől hallottam mindenféle sztorit, hogy micsoda rossz terapeutába futottak bele. Szóval nehéz megtalálni a neked megfelelőt, de nem muszáj leragadni az elsőnél, ha nem tetszik

2022. jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!