Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ebben az esetben?

Mit tegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Úgy érzem teljesen el vagyok hanyagolva, mindenkinek csak adok, de sose kapok. Mindenki iránt érdeklődök, engem senki nem keres. Kezd elegem lenni mindenből és mindenkiből.

2022. nov. 8. 21:35
 1/5 anonim válasza:
64%
Sajnálom hogy így érzed, jelenleg én is elég hasonló helyzetben vagyok. Lehet rossz tanács, de szerintem ne keress most egy darabig senkit, figyelj magadra, regenerálódj. Csinálj olyan dolgokat amiket szeretsz, ami szórakoztat, vagy próbálj ki újakat amiket eddig még nem tettél de lett volna hozzá kedved.
2022. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

A határok kijelölését és betartását szokták ilyenkor mondani asszem.

Aki kényszeres segítő, az kicsit túlzásba viszi mások szolgálatát, és ettől egyrészt kiürül, másrészt kihasználják sokan. Próbálj meg kölcsönösebb viszonyt kialakítani, tehát te adj, de várd meg a viszonzást. Akkor megint adhatsz. Ha nincs viszonzás, akkor ez egyoldalú, akkor lépj tovább másik emberhez.

2022. nov. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2es válaszoló

Nagyon köszi, hasznos tanács, erre nem is gondoltam!

2022. nov. 9. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Szívesen! :-)
2022. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Illetve mennyire igaz az rád, hogy csak akkor érzed magad szerethetőnek, ha folyton adsz? Mert ez szokott még lenni, hogy valaki így akarja "elérni", hogy szeressék. Önmaga helyett is szeressék. Tehát szeresd magad és tudd, hogy akkor is szerethető vagy, ha nem adsz folyamatosan! Illetve ezt a kérdést beszéljétek át, ha jársz terápiába, vagy barátokkal.
2022. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!