Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a legjobb nem vénykötel...

Melyik a legjobb nem vényköteles gyógyszer a stressz/szorongás csökkentésére?

Figyelt kérdés
Van felírva Frontinom, viszont ritkán szedem, nem akarok rászokni. Viszont nélküle állandóan stresszes vagyok szorongok és már elviselhetetlen… Van akinek esetleg bevált bármilyen nem vényköteles gyógyszer?
2022. nov. 11. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Gyógynövényboltokban és drogériákban (Rossmann, DM, stb.) lehet kapni Álombogyó-tablettát vagy kapszulát.

Nekem ez vált a legjobban. Nincsenek mellékhatásai és nem lehet rászokni, viszont a stresszoldó hatását komolyan érezni lehet 1-2 hét után. Azt vettem észre, hogy jobb a kedvem, és nem igazán tud semmi sem felzaklatni.

Este kell szedni, én úgy aludtam tőle egyhuzamban 7-8 órát, mint egy medve, holott előtte elég súlyos alvászavarokkal küzdöttem (4-5 óra alvás éjjelente, az is 2-3 részletben).

A stresszoldó hatásán kívül sok más pozitív egészségügyi hatással is bír. Csak ajánlani tudom.

2022. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Fronton függő vagy,ha már szorongsz az elvonási tünetek miatt. Magnéziumot kell szedni és sokat mozogni,bicaj séta aki szeret futni.a jó hormonoktol jobb kedved lesz. Citromfű tea , kamilla tea is jó es az orbancfu teát is próbáld ki.
2022. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Futas/kocogas!!!
2022. nov. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2-es, nem vagyok fuggo, nem az elvonási tunetek miatt szorongok, hanem alapvetoen szorongok😅 sose szedtem rendszeresen a frontint, szorongasra irtak fel, de mivel nem akartam raszokni rendszeresen nem szedtem, havi 1x ha veszek be belole.


A tobbieknek koszonom a valaszokat☺️

2022. nov. 12. 06:54
 5/5 anonim ***** válasza:

A testmoztás természetes kedély javító, légzési gyakorlatok, meditáció sokat segíthet, de ezek mind ugyanúgy csak tüneti kezelései a problémának, ahogyan a gyógyszer is.


Ahhoz, hogy ne szorongj és ne készítsen ki a stressz, ahhoz az ezt kiváltó helyzetekre adott reakcióidat, gondolkodásod, viselkedésed kell átalakítani. Ebben pedig pszichológus tud segíteni. Leginkább kognitív viselkedés terápia tűnik esélyesnek, de egyéb módszerek is eredményesek lehetnek.

2022. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!