Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másfél éve enyhe bipoláris...

Másfél éve enyhe bipoláris zavarral "diagnosztizáltak". Mivel tudom csökkenteni a tüneteket, illetve tényleg ez lenne a bajom?

Figyelt kérdés

2020 végén egy számomra nehéz és fájdalmas szakítás, illetve ezzel párhuzamosan történő munkahely váltás megterhelt. Ezeket a tüneteket tapasztaltam, időszakosan most is tapasztalom: Aluszékonyság, állandó fáradtság, magány, önvádak, nem létező hangokat hallok mintha magamat utasítanám és becsmérelném helyzetekben (szerintem ezek halucinációk, ezek a legrosszabb tünetek).

Jelenleg a jogosítványt csinálom, de képtelennek érzem magam megcsinálni, mert a hangok elhitetik velem úgyis elbaltázom.

2019közepén önhipnózissal, ha jól gondolom ez a korrekt kifejezés rá letettem a játékszenvedélyem, amit 5 évig űztem online oldalakon nagytétekben. Ez okozta volna ezt a szétcsúszásom?

Lehet rosszul itélem meg, de ez nem bipoláris zavar, amiben szenvedek. Inkább tudathasadásnak gondolom. Remélem tud valaki segíteni, mert időszakosan hol rosszabb, hol jobb. Legrosszabb az volt mikor irányítottam magam és ezzel olyan helyzetbe sodródtam, amiben nem akartam lenni.

Igyekszem normális hétköznapi életet élni. Dolgozom, edzek, olvasok (bár van hogy ekkor is azt érzem nem vagyok egyedül).

Akkor ezeket kaptam és szedtem is, de vibráló fényeket, intenzív fényérzékenységet, ürességet éreztem ezért leálltam. Brintellix és Arispa 10-10mg/nap



2022. nov. 11. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Menj vissza a pszichiáterhez és mindent mondj el a tuneteidrol.van akinek több gyógyszert ki kell próbálnia és dózisokat amíg jó nm lesz.
2022. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem bipoláris szerintem. Inkább pszihozis vagy enyhe skizofrénia.
2022. nov. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Megnézték már a B12 és a D-Vitamin szintedet? Ha nagyon alacsony akkor is jöhetnek halucinációk, fáradtság,félelem, stb. Minden jó psichiáter ezzel kezdi.
2022. nov. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!