Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki bipoláris, hány éves...

Aki bipoláris, hány éves korodban lettél diagnosztizálva? Jónak tartod a diagnózist? Bipoláris 1 vagy bipoláris 2 vagy? Van egyéb pszichés betegséged is? A családod hogyan kezeli a betegséged?

Figyelt kérdés

2021. dec. 25. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok defektes.
2021. dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szuper, nagyon örülök. De akkor miért vagy itt, ebben a kategóriában? Mindegy, költői kérdés. Biztos jó dolog másokat piszkálni.
2021. dec. 25. 13:36
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
1. Ezzel a gusztustalan kommenttel igazoltad az állításod ellenkezőjét.
2021. dec. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Én 15 évesen lettem bipoláris II. zavarral diagnosztizálva, de azóta már átjavították a diagnózisomat bipoláris I.- re. Most 17 éves vagyok. Sajnos sok más mentális problémám is van, amiknek egy része össze is függ a mániás depressziómmal. Van evészavarom, alvászavarom, emocionális zavarom, Asperger-szindrómám és volt már paranoid pszichózisom is. A szüleimmel mindig is nagyon rossz volt a kapcsolatom. Amióta tudják rólam, hogy ilyen mentális problémáim vannak, csak még jobban lenéznek engem. Egyébként az apámmal kevésbé gyűlöljük egymást, mint az anyámmal. Mindennek az ellenére igyekszem összekapni magam, hogy minél előbb külön költözhessek a családomtól és hogy valamiből majd meg is tudjak élni. Amikor mániás vagyok, mindig arról szoktam álmodozni, hogy egyszer még sokra viszem, megmutatom az egész világnak, hogy ki vagyok én, de a józan eszemmel tudom, hogy sajnos ez nem lehetséges. Viszont kívülről nézve átlagos életem még lehetne szerintem.


Na, megyek, mielőtt még jobban teleszemetelem az oldalt olyan információkkal, amikről nem is kérdeztek. Túlságosan is szeretek a csóró életemről az internetre írogatni. :D

2021. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Kívánom, hogy sikerüljön minél hamarabb elköltöznöd és alakuljon jól az életed!


Jársz terápiára, szedsz gyógyszert?

2021. dec. 25. 14:03
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Köszönöm a jó kívánságaidat! :)


Terápiára azért nem járok, mert ahhoz szülői engedély kellene, a gyógyszerek mellékhatásait pedig nehezen tudom elviselni, ezért csak akkor szedek gyógyszert, amikor (anyám szavaival élve) már "teljesen el vagyok borulva".

Nem sok segítséget kapok, de általában mindig erős szoktam lenni. Egyébként sok mindent nézve kifejezetten szerencsés vagyok. Például az iskolában úgy vagyok jeles tanuló, hogy szinte soha nem tanulok semennyit, mert rendkívül jó memóriám van: amit egyszer elolvasok, azt azonnal meg is jegyzem. Ezen kívül nagyon nagy az állóképességem és testileg nem vagyok beteg soha. Tehát teljesen elveszve mégsem vagyok- legalábbis remélem. :):


Téged is bipoláris zavarral diagnosztizáltak, Kérdező?

2021. dec. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, engem is először bipol 2-nek diagnosztizáltak, aztán sikerült egy elég jó kis mániás fázist produkálnom pszichózissal, úh. most már bipol 1 vagyok.
2021. dec. 25. 18:00
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
29 vagyok, nemrég merült fel a bipoláris II, eddig mindig borderline-ként kezeltek, mert volt egy olyan periódusom (kb 1 év), amikor teljesen kikeltem magamból egy antidepresszáns miatt, és nekik úgy tűnt, hogy akkor személyiségzavarom van és mindig ezt a diagnózist vitték tovább, hiába már nem is volt jellemző rám, csak ugye a személyiségzavar az nem múlik el. Mivel nem voltam normálisan kezelve, a terápia is rossz irányba ment, ezért eléggé tönkrement az életem, de most már úgy tűnik, hogy a megfelelő gyógyszereket kapom és sokkal jobban vagyok.
2021. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ó, szuper. :) És milyen gyógyszert kapsz?
2021. dec. 25. 18:26
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos annyira nem jó, mert így is elvesztettem a tizenéves és a huszonéves koromat. Kventiaxot és Lamolepet szedek.
2021. dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!