Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor szerelmes vagyok, jön...

Mikor szerelmes vagyok, jön egy érzés amit leakarok küzdeni. Normális ez?

Figyelt kérdés
23/F mindig mikor jön egy új lány az életembe , és még csak az első pár randi volt, akkor kezd elő jönni egy érzés, ami elkezd nyomni, úgy érzem én inkább most otthon maradnék, nincs kedvem kimenni annyira mint idáig, ha hívnak a haverok akkor persze elmegyek velük valahova, de nem maradok olyan sokáig, mert várom hogy inkább a lánnyal találkozzak. És ezt az érzést akarom legyőzni, nem akarom hogy ez létezzen, ugyan is más dolgok is vannak a lányon kívül, had élvezzem az életet, nem akarok oda jutni ahová a barátaim nagy része akik éppen szerelmesek és soha nem jönnek ki a házból. Én imádom az életet és szeretnék más lányokkal még sokat szórakozni, táncolni bulizni, haverokkal lenni. De ha megölném magamból ezt az érzést akkor meg attól félnék hogy nem leszek jó ember és nem vigyázok a barátnőmre eléggé, mert amúgy ha van barátnőm akkor azért szeretném azt tiszteletben tartani és nagyon jó pár lenni. Úgy hogy bizonytalan vagyok. Tudom hogy senki se pszichológus itt, bár jó lenne xd

2022. nov. 13. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A párkapcsolatnak van olyan időszaka, amit "összeolvadásnak" neveznek. Ebben a fázisban a pár (optimális esetben) mindkét tagja a másikkal szeretne lenni és csak vele. Ez idővel normálissá válik, képesek ismét létezni együtt.

Te valamiért félsz ettől az összeolvadástól, az elköteleződéstől.

Ezen gondolkodj el, addig nem érdemes továbblépni ebben az amúgy messze vezető problémában.

2022. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szerelmes! A randizgatás még nem szerelem. Ha szerelmes lennél, eszed ágában nem lenne, hogy kedved legyen mással is szórakozni, a szerelem mindent visz.

A "megölni az érzést" ijesztően nem megfelelő, durván eltúlzott kifejezés. És ne akarj másoknak megfelelni, engedd magadat úgy élni, ahogy spontán jön, anélkül, hogy mások helyeslésétől tennéd függővé azt.

2022. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jól gondolod, most kell tapasztalni, útkeresésnek hívják. Ne cseszd el azzal, hogy egyetlen barátnőd legyen aki később a feleséged. Nem, nem fog működni. Azt se tudod mi az amire vágysz, lehet az igazi tök más lesz (lenne), mint akinek te hiszed, de már elköteleződtél, és utána már nem olyan könnyű "ugrálni"...
2022. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!