Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van rá esély hogy kigyógyuljak...

Van rá esély hogy kigyógyuljak a ptsd-ből?

Figyelt kérdés

Történt valami pár éve, amit most nem szeretnék kifejteni. Utána pár napig nagyon magamba süllyedtem, de nem osztottam meg senkivel mert azt hittem túl tudok lenni rajta egyedül is. Úgy éreztem hogy elég hamar fel is dolgoztam, napközben egyáltalán nem gndoltam rá, egyedül a rémálmokat nem tudtam kizárni, de pár hónap vagy talán egy év után azok is elmúltak. Aztán ahogy teltek az évek úgy éreztem rendeződött az életem, és pont akkor amikor a "csúcson" voltam nagyjából fél évvel ezelőtt, hirtelen minden visszajött. Egy teljesen ártalmatlan, hétköznapi szituáció valamilyen kifacsart módon emlékeztetett arra a múltbeli traumára, amit furcsa módon mintha részben ki is törölt volna az agyam, már nagyon régóta nem jutott eszembe, és most is ha próbálok visszaemlékezni rá sok a kiesett rész, olyan mintha csak képkockák maradtak volna meg. Ami viszont nagyon erősen megmaradt és ami már lassan fél éve kísért, azok az intenzív érzések amiket akkoriban éreztem és elnyomtam. Olyan mintha csak felerősödtek volna az elfojtás hatására és most rosszabb lenne, mint akkor volt. Ez nem állandó jellegű, de ha valami akár részben is emlékeztet arra ami történt, akkor nagyon hamar "fight or flight" üzemmódba kerülök, elöntenek megint azok a negatív érzések, rosszabb esetben a sírás kerülget ami ha társaságban vagy valamilyen hivatalos helyen vagyok akkor elég rosszul szokott jönni.

Fél éve már lassan annak, hogy felszínre hozódott minden amit elnyomtam, és hiába próbáltam most magamban feldolgozni a dolgot ahelyett hogy eltemettem volna, mégsem akar elmúlni. Akinek volt már tapasztalata ptsd-vel és pszichológushoz ment vele, mennyire tudott segíteni a terápia? Egyre inkább gondolkozok rajta hogy nekivágok, de nem szeretném azt sem hogy pénzkidobás legyen. Egyáltalán van rá esély, hogy a ptsd teljesen elmúljon?



2022. nov. 14. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
EMDR terápia esetleg. Könyv alakban: Shapiro: Győzd le a múltad
2022. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utána fogok nézni!
2022. nov. 14. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia Mit sikerult intezni, ne mar evek ota igy erzek, vagyis néha jobb néha rosszabb
2023. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!