Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hátrányom abból, ha...

Lehet hátrányom abból, ha háziorvos utal be tb-s pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
Korábban már kezeltek depresszióval, de magánban. Most az utóbbi időben a szorongás uralkodott el rajtam annyira, hogy a fizikai tünetek teljesen ellehetetlenítik az életem. Háziorvos írt fel Frontint, azzal tök jól funkcionálok, de azt mondta, nem szívesen írja fel állandóan, ha kell még, akkor ad beutalót pszichiátriára, hogy onnan kapjam. Ennek nyoma van, lehet ebből bajom? Épp állást keresek, ráadásul eü szakmáim vannak.

2022. nov. 15. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Már annak nyoma van, hogy a háziorvos felírta a Frontint.
2022. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, a korábbi depresszióra szedett gyógyszereim is a rendszerben vannak, de az nem rosszabb, ha be is utaltak pszichiáterhez és nyoma van a diagnózisnak, amit ott kapnék?
2022. nov. 15. 12:47
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Én magánhoz járok, fent van a felhőben. Dönts, vagy jobban akarod magad érezni és bevállalod vagy...
2022. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Minél rosszabb? Ha beteg vagy és kezeletlenül maradsz? Ezt csak te tudhatod. A titkaid meg a legnagyobb biztonságban a fejedben vannak.
2022. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted miért van az, Kérdező, hogy a pszichiáterek egy része magánban semmit sem visz fel az EESZT-be? Nyilván védik a pacienseiket, nyilván jó okkal. Ha nem fenyeget az éhhalál vagy a kilakoltatás, menj inkább most is magánba - vagy válts életmódot, az is csodákra képes.
2022. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mik ezek a jó okok? Igazából erre lennék kíváncsi, hogy milyen kellemetlenséget tapasztalhatok a későbbiekben emiatt. Mint írtam, épp állást keresek (most fejeztem be egy képzést), szóval most a magán nem annyira opció sajnos.
2022. nov. 15. 15:12
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Elvileg ezek védett adatok, de például sürgősségi ellátás esetén ezekhez is hozzáférhetnek. Sokan panaszkodnak, hogy háziorvos, üzemorvos beletúr a védett vagy letiltott dolgaikba. A baráti körömben csak egy problémás esetről tudok, a srác a szakmai előélete és képességei ellenére a kitudódott mentális betegsége miatt nem kapta meg az állást, amit felajánlottak neki. Olvastam viszont a bura.hu fórumán, hogy körberöhögik, nem látják el rendesen a pszichiátroai betegeket, pl. infarktust pánikrohamnak vesznek.
2022. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 manly ***** válasza:
51%
Beírnak mindent a gépbe aztán jönnek az előítéletek-ez van.Azt lehet tenni , h magán dokit kere.el, de azt meg meg kell fizetni.
2022. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!