Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontinról való leszokás?

Frontinról való leszokás?

Figyelt kérdés
Szeretném ha komolyan vennétek a kérdésemet, mert minden célom és vágyam hogy elhagyjam ezt a mocskot. Sajnos két évig egy nagyon mérgező kapcsolatban voltam, aminek már szerencsére vége szakadt, de alapból is egy szorongós típus vagyok, és pánik rohamot kaptam még nyáron. Annyira megrémisztett, hogy elkezdtem szedni éjszakánként egy 0.5-ös frontint mert éjszaka jött rám mindig a pánik, féltem hogy újra rohamom lesz és a nyugtató segített elaludni. Túl jó érzés volt, de úgy érzem egyáltalán nem illik hozzám ez a fajta életmód, mert szégyellem, és sportolok, mozgok energikus ember vagyok aki ki akar szabadulni ebből. Nyár végén befejeztem a szedését, mert azt gondoltam még ilyen rövid időn belül(kb. másfél hónap) még nem okozhat függőséget. Egy hétig nem szedtem akkor mert ezen a véleményen voltam, de egyszer csak elkezdtem érezni hogy rettentően feszült vagyok, nem érzem jól magam, nehéz volt kommunikálnom és mintha nem is én lettem volna. Akkor még eszembe sem jutott hogy a nyugtató elvonási tünetei ezek, csak este jutott eszembe hogy azt használtam és hirtelen tettem le. Na akkor ismét pánik rohamot kaptam mert csak erősített a szorongásomon… nem meggyógyított. Ezért a 0.5-öset elvágtam két darabra, és abból szedtem be az egyik kis darabot délben a másikat lefekvés előtt. Most azon vagyok hogy csökkentsem. Fiatal vagyok még, 22 éves és nem szeretném használni. Tippeket és jó tanácsokat esetleg saját leszokós történeteket nagyon szívesen olvasok.

#Frontinl
2022. nov. 16. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Szia, igazából ezeket a szereket, érdemes orvosal együtt leszoktatnod magad róla, ha kell kórházba fekvésel. A legegyszerűbb módja ennek, ha átmenetileg antidepresszánst kezdesz el szedni, ha nem tudsz aludni. Ha tudsz, az már egy jobb helyzet. Igazából, tudom mindenhol ezt olvasod de, kezelni kéne a szorongásod, ezt pszichológusal a válladon tudod elérni legkönnyebben, persze ha van olyan barátod, aki az ment ezen, és megtudsz neki nyílni, akkor vele is lehet, de ő nem tudja feszegetni a határaid, és nem tudja megnyitni a mélyen lapuló problémáidat. Ezért mindenképp kezd el, és járj el hozzá először heti 1x, és ha úgy érzed segít akkor, lehet gyakrabban.


Gyógyszert ne hagyd abba, csak orvosi megfigyelés alatt, mert csak rosszabb lesz. Általában ilyenkor kórházba szoktak fektetni, és úgy szednek le az ilyen gyógyszerekről, mert ezek függőséget okoznak.


Én a helyedben, egy hétig szedném. És utána már csak negyedet vennék be, és a következő héten már csak minden második nap. Ezek után teljesen elhagynám, és elkezdenék szedni, egy antidepresszánst aminek valamilyen fajta, szorongásoldó tulajdonsága is van.


Nem kell szégyellni a mentális betegséget, ahogy a másikat se szégyelljük. Mindenki át megy rajta, csak mindenki másképp teszi túl magát rajta.


Ki írta fel a gyógyszert? Voltál pszichológusnál már? Kapcsolat miatt, fiú vagy lány vagy, mert mindegyik nem másképp teszi túl magát rajta.


Vannak céljaid? Tudsz dolgozni, vagy dolgozol/iskolába járni mellette?

2022. nov. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Az én leszokós történetemet te biztos, hogy nem akarod tudni, brutális volt, és elképesztően sokáig tartott.

Lassan kell csökkenteni, úgy elkerülhetők, vagy enyhíthetők az elvonási tünetek. Lehet vagdosni a tabletta sarkát, sokan körömreszelővel reszelgetik. A csökkentés sebessége érzésre megy, 3 hónap- 2 év alatt szoktak eljutni a nullára. Átlagban 12 hónap. Amit egyszer elhagytál, azt soha többet ne vedd vissza. Az elvonási tünetek lényegében az érzékeny idegrendszer jelzései, mert a nyugtatók elhangolják/legyengítik. Időbe telik, mire újra felerősödik. Érdemes kímélő életmódra átállni, kerülni a koffeint, alkoholt, stresszt, éhséget, ezek mind feszítik az idegeket, azaz rontják a tüneteket. Nem szabad más gyógyszereket pl altató szedni a tünetekre, mert az csak egyik függőségből a másikra áttérés. Rengeteg tájékoztató van a témában a neten, angolul, magyarul. Professzor Heather Ashton írásait javasolnám, ő a benzók világhírű szaktekintélye volt.

2022. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Az 1. is jót akart, de láthatóan nem ért a témához. 2 hét alatt elhagyni a nyugtatót lényegében cold turkey, súlyos megvonási tünetek léphetnek fel.

Továbbá nincs érelme úgy leszokni egy gyógyszerről (nyugtatók), hogy közben rászokunk egy másikra (antidepresszánsok), ami szintén függőséget okoz, és szintén nehéz leszokni, és elvonási tünetek lesznek.

Mint amikor az alkoholista leszokik a vodkáról, csak közben rászokik a pálinkára.

Eredeti lelki problémákról lehet, szabad beszélgetni pszichológussal, de a benzo elvonást semmilyen beszélgetés nem gyógyítja, csak a múló idő. Olyasmi, mint a törött csont összeforradása, csak ez idegrendszer, és biokémia az agyban.

2022. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Amúgy meg beírod a keresőbe, hogy nyugtatók/benzodiazepinek elvonása, és kiad neked párszáz találatot. A benzobuddies community forumon van pár ezer sorstárs, orvosi tájékoztatók az egyszerűtől az egyetemi szintig. Az oldalhoz van google fordító, szóval nem kell tudni perfect angolul.

USA-ban, Oroszországban tízmilliós nagyságrendű a benzo függők száma, nem te vagy az egyetlen, komoly szakirodalom van a témában.

2022. nov. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Igen vannak céljaim, egyetemre járok grafikát tanulok most vagyok végzős, de ott sem a legkönnyebbek a mindennapjaim. Néha úgy érzem egy nagy váltás kellene az életemben amitől boldogabb leszek, például az egyetem helyett elkezdeni dolgozni, mert mostanában nem érzem értelmét a szaknak amin vagyok. Részben a kapcsolatom miatt szoktam rá nyáron a nyugtatóra, mert emésztettek dolgok belülről, sokat szenvedtem, de legfőképp a szorongásom/pánikbetegség a múltamból ered, családi háttér elvált szülők hasonló traumák sok mindent éltem meg fiatal létemre sajnos. De azt kívánom bár ne kezdtem volna el szedni a gyógyszert, rengeteg dolog van ami lefoglal, a torna a művészetek minden hasonló, de van hogy ez néha már nem elég hogy lenyugtasson..

2022. nov. 16. 23:07
 6/6 manly ***** válasza:
0%
Van ennek protokollja de meg kell be.zélni a dokival.
2022. nov. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!