Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Multiplex személyiségzavarral...

Multiplex személyiségzavarral kapcsolatban valaki tud erre válaszolni?

Figyelt kérdés

Az alterek hangjait mindig hallja az alap személy, vagy vannak belső hang hallucináció nélküli alterek is?


Az alap személy családtagjai és ismerősei is lehetnek alterek egy alap személyben vagy csak kreált alterek vannak?



2022. nov. 16. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Pár hete beszéltünk erről a kezelőorvosommal. Azt mondta, hogy több évtizedes pszichiáteri praxisa alatt még nem találkozott multiplex személyiségzavarral és a kollégáitól se hallott ilyenről. Általában Mo.-n szakmai körökben kételkednek abban, hogy egyáltalában létezik-e ilyen.

Tehát nem tudom, hogy az alábbiak multiplex személyiségzavarnak minősülnek-e, vagy más betegség van mögöttük:

1. időnként filmszerűvé, kétdimenzióssá, "nem létezővé" válik a környezet, mint egy másik ember életéről szóló film, vagy egy hologram;

2. hosszú évekre megszűnnek az a belső, átélhető érzelmek, érzések és hangulatok és csak az absztrakt létezés szintje marad meg;

3. bizonyos eseményekre nem lehetséges visszaemlékezni;

4. nappali "filmszakadások" öntudatlan kóborlással és retrográd amnéziával, 10 perc, vagy akár egy óra időtartamban;

5. ismeretlen forrásból származó gondolatok, sugalmazások megjelenése a tudatban (hang hallucináció nélkül!);

6. néha megváltozik az ember gondolkodása és viselkedése és a saját idegen alteregójaként kezd működni, pl. azt hiszi, hogy éppen valamilyen titkos küldetést teljesít és különleges képességek birtokában van stb.

A felsoroltak közül az 5. és a 6. talán válasz a kérdésedre.

2022. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Disszociatív személyiségzavarra gondolsz?

Néztem pár videot róla és azt hiszem hogy van olyan alter aki nem tud beszélni pl még túl fiatal.

És szerintem nem lehet olyan alter aki egy másik élő ember mert a saját személyiségéből hasítja le, és másvalakit nem tud lehasítani saját magából.

2022. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Sziasztok! Ez a betegség sajnos igenis valós. Az én férjem ebben a betegségben szenved. De nem csak ő szenved tőle hanem én is. Tudnék mit mesélni sajnos.
2022. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
A kérdésedre válaszolva az alterek hangjait többnyire nem hallja a Host de vannak helyzetek mikor igenis hangosak. Az alterek kreált személyek.
2022. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3/4-es, írtam privátban Neked.
2022. dec. 2. 14:25
 6/6 A kérdező kommentje:
3/5 pardon
2022. dec. 2. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!