Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik rémálmokkal küszködnek:...

Akik rémálmokkal küszködnek: hogyan bírjátok?

Figyelt kérdés

Én már rájöttem, hogy akkor vannak rémálmaim, amikor sűrűn problémákba ütközök napközben, vagy ha rossz a kedvem.

Mivel ezeken változtatni nem tudok, legalább az álmok ne keserítsék meg a mindennapjaimat.


De az a baj, hogy rettenetesek az álmok, és nem csak x ideig tart, hanem hogy felébredek, onnantól kezdve olyan szinten a hatása alatt vagyok, mintha még mindig benne lennék. Sőt, rosszabb.


Majd napközben eljön az a pont, hogy lehet még mindig álmodom, olyan idegennek kezdem el érzékelni a valóságot, mintha sosem lettem volna benne.


Ez persze álmaimban is előfordul, abból kb 30%-ban vagyok csak képes felriadni, mert legtöbbször benne ragadok.


2022. nov. 21. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Ez a legrosszabb :/

Kiskoromban álmodtam minden nap rosszat :/

Mindig ugyan azt hogy egy sarokba vagyok szoritva és egy vérző fa be akar engem oda szoritani

Nem tudom mi lehetett az értelme de mindig felriadtam és sírtam

Egyszer csak megszűnt

2022. nov. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1# Örülök, hogy ezt megosztottad. Én is ebben reménykedem, de már túl sok ideje vannak rémálmaim, 3 - 4 éves korom óta. Most 21 vagyok.
2022. nov. 21. 07:41
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Nekem a rémálmokkal könnyebb megküzdenem, mint például az alvási paralízis okozta hallucinációkkal, amiben a traumatikus emlékek/ emberek jönnek fel. A rémálmokból legalább fel lehet ébredni, de nálam az alvási paralízis valamiért ezerszer rosszabb.


A rémálmokkal menj el pszichológushoz és dolgozz ezen, hogy nyugodtabb légy a mindennapokban, jobban kezeld a stresszt.

2022. nov. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3# Paralízisem szerencsére nem túl sokszor volt, az tényleg sokkal rosszabb. Gyermekkorom óta kezelnek, de már nem járok pszichológushoz, mert a tb-sek semmire sem valók, már elnézést, de aki volt már olyannál, nagyon jól tudja mennyire nemtörődömek.


Fizetőshöz meg nagyon sok pénzre volna szükség.

2022. nov. 21. 07:53
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem hipnagog hallucinaciok is vannak, meg a frontin tud okozni durvabb remalmokat
2022. nov. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5# Engem azok nem zavarnak, legalábbis ehhez képest semmiség. Nálam úgy néz ki a hipnagóg hallucináció, hogy elalvás előtt megjelennek képek, illetve hallok mondatokat, s ezek mind összefüggéstelenek, és bár néha nem hagynak aludni, nem is rágják be magukat a fejembe.
2022. nov. 21. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!