Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Küzdött valaki gyakori periódu...

Küzdött valaki gyakori periódusokban fellépő rémálmokkal, és sikerült-e neki leküzdeni?

Figyelt kérdés

Időnként rémálmok gyötörnek. Mostanában egyre gyakoribb periódusokban, és egyre durvábbak. Múlt éjjel 2 rémálmom is volt. Az egyikben egy olyan ember beszélt hozzám, és támadott meg , akinek nem volt bőr a testén, csak hús. Utána pedig vmi emberek elől menekültem, akik szintén ki akartak nyírni. Nem tudom, hogy ez azzal lehet-e kapcsolatban, hogy néha nézek horrorfilmeket, viszont egyáltalán nem félek tőlük. Régebben, mikor kisebb voltam, akkor rendesen féltem az ilyen filmektől de soha sem áltmondtam újra őket.

Nem érzem magam stresszesnek. Ami jelenleg zavar és tudok is róla az az, hogy az utóbbi időben eléggé antiszociális életet élek., és ez zavar is. De lehet, hogy ennek semmi köze sincs az egészhez, hanem valami tudatalatti...de már iszonyatos ez az éjszakánkénti felriadás.

Esetleg küzdött valaki hasonlókkal, és sikerült-e megszabadulnia tőle?



2012. jún. 15. 16:56
 1/2 X-atosz válasza:

Én igen. 6-7 éven keresztül nem mertem aludni, mert folyton rémálmodtam: ez azért volt, mert rossz viszonyban voltam a szüleimmel.

Most es volt egy kb 4 hétig tartó szakasz, ami feltehetően a vacsora miatt volt. Úgy vacsorázom azóta, hogy 2-3 puffasztott rizs/búzaszelet + vaj vagy ömlesztett sajt + 1 bögre tea + többféle zöldség (mindegyikből kevés): (karalábé+fokhagyma+vöröshagyma+uborka). Ezek serkentik az emésztést.

2012. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én alapból szörnyen alszom, de kábé két hónapja volt egy időszak, amikor minden éjjel azt álmodtam, hogy megölnek. Változatos módokon, különböző emberek, volt, hogy a barátaim, volt, hogy idegenek mindnek a végén kinyírtak.

Érdekel az álomfejtés, és a részleteket - hogy ki miért volt benne, miért úgy öltek meg, stb. - vissza tudtam vezetni, de magát a lényeget, hogy miért ölnek meg minden éjjel álmomban, arra nem jöttem rá.


Mostanában már nyugtom van ezektől, bár a tudatalattim még mindig nagyon furán nyilvánul meg mikor alszom :)


Az én esetemben arra gyanakszom, hogy a mazochista oldalam kivetülése ez - aminek létezéséről tudok, tehát nem most bukott fel a tudatalattimból. Esetleg vannak Neked is ilyen mazochisztikus vonásaid?

2012. jún. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!