Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nem függőség, de akkor mi...

Ez nem függőség, de akkor mi lehet, van erre valami elnevezés? Súlyos gond szerintetek?

Figyelt kérdés

Járok pszichiáterhez, van pontos diagnózisom (BPD és bipoláris zavar, anorexia), és az utóbbi időben észrevettem valamit.

Itthon, egyedül, sosem iszom/drogozom, nem is kívánom, akkor sem ha nagyon rosszul vagyok.

Viszont társaságban, bulik, kisebb összejövetelek alkalmával, kb 2 hetente, bármivel kínálnak, nem tudok nemet mondani sem leállni, addig fogyasztok amíg van vagy ki nem ütöm magam. Főleg alkohol, fű, MDMA, spuri és néha kóla, nyugtatók, de bármit elém raknak elfogadom (a határ hogy nem lövök be semmit), nincsenek ilyen téren korlátaim. Hozzá teszem magas a toleranciám, nem minden ilyen alkalommal ütöm ki magam… Szerintetek ez belefér, vagy probléma, így hogy csak társaságban fordul elő, nem azért csinálom, hogy enyhítsem a belső fájdalmat?

20 éves egyetemista lány vagyok amúgy.



2022. nov. 23. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell ilyen tarsasagba jarni akkor. Tipikusan olyanokkal vagy korulveve akik belevisznek a rosszba es ettol csak lejjebb lesz. Keruld el oket. Leirasod alapjan meg nagyon konnyen befolyasolhato is vagy, es a kovetkezmenyek sem erdekelnek. Nem bantani akarlak, csak jelezni hogy elso dolog kellene hogy legyen, hogy nem foglalkozol ilyen emberekkel es/vagy leallsz a bulizassal egy ideig.
2022. nov. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Természetesen nem fér bele, azonnal szüntesd be az ebbe a társaságba való járást, nem minden fiatal drogozik, és ok nélkül sem drogozik. Nincs messze az idő, mikor már egyre többre lesz igényed, ne várd meg!
2022. nov. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem így is van elég bajod, kár lenne még tetézni egy halommal. Én azt mondom, hogy nagyon is kell neked a társaság, de nem ez. Olyan társaság kell neked, akik valami pozitív hatással vannak az életedre. Amit velük elérsz, az szimpla önsorsrontás.

Na meg gondolom, nem a két szép szemedért nyomják beléd a drogot.

2022. nov. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
Abból látszik, hogy nem vagy gátlástalan, hogy nem herkázol. Magyarul van életösztönöd, így szerintem nem gáz, amíg nem megy a tanulás rovására.
2022. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

1. Tanulj meg nemet mondani.

2. Ne járj ilyen társaságba.

2023. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!