Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszió erős antidep...

Súlyos depresszió erős antidepresszáns rendszeres szedése mellett?

Figyelt kérdés

Bár ehhez szerintem senki nem tud érdemben hozzászólni, mert pszichiáter úgyse jár erre, azért gondoltam próba szerencse...


Szóval 18 éve szedek rendszeresen anafranilt (naponta 2x75=150 mg-ot), mégis súlyos depresszióba estem 2 napja: lehangoltság, folyamatos negatív / öngyilkossági gondolatok, dolgozni is képtelen vagyok, nincs étvágyam, 2 napja nem aludtam semmit, MINDEN, ami korábban örömöt okozott, már nem okoz örömöt egyáltalán... Hogy lehetséges ez? Hosszú évekig depresszió szempontjából nagyon jól voltam, az anafranilt is csak OCD-re szedtem főleg, de most NAGYON előjött a depresszió is, és már 2 napja tart... Emellett szedek még amitrex-et, depakine-t és xanax-ot is, de ha jól tudom leginkább az anafranil az, ami antidepresszáns...


Nagyon meg vagyok ijedve, szerintetek azért van arra esélyem, hogy jobban legyek? Vannak még más gyógyszerek / antidepresszánsok, amik javíthatnak ezen az állapoton?



2022. nov. 24. 17:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10: Hát a betegség az sose jó, akármi is legyen... :-(

Hosszú ideig, hosszú évekig depresszió szempontjából jól voltam, sőt, talán túl jól is... De azért nem hinném, hogy ilyen sokáig tart egy mániás epizód... Pszichológusnál is voltam többnél, a legutolsó éppen ő maga "koptatott le", de ez is már sok éve volt... Próbálkozok a mozgással, stb, de perpillanat ha még a számomra leges-legfontosabb dolgok sem érdekelnek abszolút, így nehéz...

2022. nov. 25. 09:42
 12/17 anonim ***** válasza:
18%
Megértelek, de amikor a legnehezebb, akkor kell a legjobban erőltetni, hogy csakazértis! Engem volt, hogy a lábamnál rángattak ki a szobából, mert annyira rosszul voltam, azt hittem belehalok a szorongásba és a mély állapotba. Csak előre!
2022. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Na már jobban vagyok depresszió ügyileg, csak most meg úgy szédülök, mint a liba (lehet a sok nemalvástól)... Remélem már nem esek vissza, legalábbis annyira... Mindenesetre a pszichiáterhez hétfőn mindenképpen elmegyek, akármennyire is jól leszek addigra, mert ezt szerintem mindenképpen el kell neki mondani, hogy több napig ilyen sz.rul voltam erős antidepresszáns rendszeres szedése mellett is... Lehet a gyógyszereken módosítani fog majd emiatt...
2022. nov. 25. 15:20
 14/17 A kérdező kommentje:
Megint aktuális a dolog, ezért kiemeltem a kérdést... Na nem mintha olyan sokra mennék vele... :-|
márc. 22. 19:31
 15/17 anonim ***** válasza:
23%
Van olyan,hogy sok év után "leáll" egy gyógyszer és akkor váltani kell másra.
márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
45%
Hagyja abba a gyógyszerek szedését, (Látja hogy nem működik nem igaz?) kezdjen el sportolni, kezdjen el normálisan táplálkozni, kezdjen el levegőn napon élő emberek között lenni! Higgye el hogy jobban lesz!
márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ez is elmúlik pár nap alatt. Talán valami betegség miatt változott meg a gyógyszerszinted. Csak bírd ki!
márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!