Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan állítsam le a túlgondol...

Hogyan állítsam le a túlgondolást?

Figyelt kérdés

Sajnos már azt kell mondanom hogy beteges szinten gondolom túl a dolgokat ami rá megy szép lassan a párkapcsolatomra is (féltékenykedés minden apróságon, szorongás hogy megcsal)

Nem tudom csak úgy le állítani az agyamat. Túlgondolok mindent és szorongok rajtuk mai napomat is le hangolva töltöttem egy ilyen hülyeség miatt pedig tudom hogy csak túl gondolom.

Próbáltam marihuánát is szívni régebben hátha ki kapcsol az agyam de csak be pánikoltam és pánikrohamom lett. Valami tanács esetleg?



2022. nov. 25. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Pozitív mantra
2022. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Hát, a marihuána nagyon rossz ötlet volt.


Hatékony, ha egyszerűen leállítod az agyadat, ha észreveszed, hogy ezt csinálod. Abban a pillanatban megállítod a gondolatfolyamot, és kész. Emellett esetleg próbálj meg a pillanatban keresni valami elfoglaltságot.


Másrészt érdemes utánajárni, miért alacsony az önbizalmad.

2022. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Az agyat megállítani nem tudod, de a gondolatokat lehet irányítani. Pl. menj el dolgozni. Nem drogokkal kell kezelni a semmittevésből eredő lelki bajokat.
2022. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Dolgozok egyébként. 😅 mellette tanulok is. Nem a semmit tevéstől jön elő, munka közbe is agyalok ezeken és tanulás közben is.
2022. nov. 25. 21:19
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Paranoid személyiségzavar befigyel. Ők a betegesen féltékenyek és gyanakvóak, hogy megcsalja őket a párjuk. Pontos diagnózist nyilván csak egy kivizsgáláson kaphatsz, de ha a személyiségműködésed ilyen hatással van a mindennapjaidra, hogy dolgozni és tanulni sem tudsz ettől, akkor érdemes minél hamarabb meglátogatni egy szakembert.
2022. nov. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!