Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoanalízisnek miért...

A pszichoanalízisnek miért tulajdonítanak még jelentőséget?

Figyelt kérdés

Kb. 2 évig jártam pszichoanalízisre, azon kívül, hogy megtudtam magamról olyan infókat, amik nélkül szerintem most is simán elboldogulnék, nem nagyon segített, sőt. Minden tünetemnek valami intrapszichés folyamatot, elfojtást tulajdonítottam, mindennek kerestem az okát. Egyszer meguntam, és helyette időpontot foglaltam egy pszichiáterhez, aki diagnosztizált, megkaptam a kezelést és elmúltak a gondjaim.

Természetesen nem azt akarom mondani, hogy nincs értelme a pszichoanalízisnek, mert valakinek lehet hogy segít, de az én személyes véleményem az, hogy olyan, mint egy szekta. Mindennek valamilyen magyarázatot akarnak tulajdonítani, meg olyan, igazából jelentéktelen dolgoknak, mint pl. a rekedtség túl nagy fontosságot tulajdonítanak. Egyik alkalommal berekedtem, és megkaptam, hogy biztosan azért rekedtem be, mert nem akarok beszélni az érzéseimről. Holott ennek nulla valóságalapja volt és csak simán náthás voltam. A pszichiáter azt mondta, hogy nem mindenről a páciens tehet, nincs mindennek oka vagy a tünetek kialakulásért felelős gyerekkori trauma, hanem az agy ugyanúgy megbetegedhet, mint pl. a vese vagy a szív és azt gyógyszerekkel vagy adekvát terápiával kell kezelni.


Mit gondoltok, miért van még mindig ekkora jelentősége a pszichoanalízisnek?


2022. nov. 26. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Mert egy nagyon jó és gyógyító folyamat. Nekem segített megváltoztatni a vilagképemet.
2022. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ja és persze abban is segít, hogy ne érdekeljen más mit gondol bármiről is. Mert az az ő fejében van, azzal neki van dolga. Engem az érdekel én mit gondolok, mire hogy reagálok. Ha más tud hozzá kapcsolódni, akkor tárgyalunk, ha nem, nekem az is rendben van.
2022. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Pszichoanalízis alatt az átlag pszichológushoz járást erted?
2022. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nyilván pszichoanalitikust értek alatta...
2022. nov. 27. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!