Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hallottatok már ilyet, hogy...

Hallottatok már ilyet, hogy összefüggés lehet pazsmirigy-rendellenesség és depi között?

Figyelt kérdés

Depresszióval, szorongással kezelnek. Közben a háziorvosomtól pajzsmirigygógyszert is kapok (L-Thyroxin).

A dokinéni elejtett egy ilyen megjegyzést, hogy a pm alulműködés miatt is lehet ilyen hajlamom. ÚGY meg vagyok ijedve ezektől a hormon-dolgoktól és gyógyszrektől!!!!! Milyen tapasztalatotok van?

41/N


2010. szept. 30. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, sógornőm férjének ugyanez volt a problémája, ős is szedett gyógyszert, de csak a pajszmirigyére, és a depressziójára, szorongására nem. Kellett egy félév mire rendbe jött, de szép lassan meggyógyult. Az itt a kérdés, melyik gyógyszert kellene elhagyni, vagy csökkenteni. Az antidepit, vagy a pajzsmirigy gyógyszert.Nagyon átkellene beszélnek a pajzsmirigyedet kezelő orvosoddal, ő mit javasol. Jó egészséget kívánok.
2010. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bizony, van összefüggés.

A kérdés, mi volt előbb.

Orvosok szerint a test betegsége, sok természetgyógyász szerint pedig a lélek betegsége hajlamosít a test megbetegedésére.

2010. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, és a lényeg. A feldolgozatlan tárgyvesztés, mondjuk válás, szeretett személy stb. halála hajlamosít a pajzsmirigy betegségére.

Ki lehetne egészíteni a gyógyszeres kezelést a lelked gyógyításával.

2010. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jéééé. Utolsó válaszoló nagyon beletalált! Haláleset és válás is volt, amin úgy tűnik nem tudtam túltenni magam. Merre induljak, hogy ezt rendbe tegyem?
2010. szept. 30. 20:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Én most olyant írok, amit ne fogadj meg, csak érdeklődj utána dokinál, ismerősöknél. Pont egyidős vagyok Veled. Én is hasonlóképpen jártam, kb. a fejemre szakadt az egész eddigi életem. Valami csoda folytán én nem lettem azért depis, de olyan "idegbeteggé" váltam, ami régen sosem fordult velem elő. A lényeg: három hónapja nekiálltam szedni az omega 3-at, semmi gyógyszer, ez csak halolaj. De mondom, én nem voltam beteg, csak már magamat kezdtem kicsinálni az állandó agyalással, csak a problémáimon rágódtam, mindegy, hogy közben éppen mivel foglalkoztam. Azért kezdtem el, mert állítólag segíti az agysejtek közti kommunikációt. (meg jó az ereknek, a szívnek stb.) Persze én nem vagyok orvos, de egy hónap után már senki sem tudott volna lebeszélni róla, hogy tovább szedjem. Nem tudom eldönteni, hogy mennyit segített maga az idő, ami közben eltelt, de már majdnem olyan vagyok, mint "gyárilag" voltam. Az biztos, hogy még legalább 3 hónapig szedni fogom. De csak a nálam okosabbakra hallgass, ezt csak én mondtam, de jó tanácsnak szántam. Kitartás, drukkolok Neked!
2010. szept. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Írtam már neked kettőt, de akkor a feladatot is írom.

A kicsi baba egyszer megtanulja az ételt harapással is elfogadni. Ez az "orális szadisztikus"-nak nevezett szakasza a fejlődésnek.

Akkor most írom egyszerűen. Az élet egy harctér. Ismerd be először az élettől való félelmedet. Hozzál független döntéseket. Merítsél nagykanállal az életből, alanyi jogon JÁR neked. Erődet fektesd az életért folyó harcba.

Legyél nyugodtan kicsit önzőbb! Vállald fel vágyaidat!

Vedd fel a harcot a konkurenciával szemben! Juss a csúcsra bátran. Lehet, hogy előbb a benned lévő hanggal (szüleid tekintélyével) kell megküzdened.

Ja, és amit már írtam, a veszteségeket feldolgozni.

A krízisből (mint a válás, szerettek halála) 3 féleképpen lehet kikavarodni:

1. rosszul, azaz önpusztítóan, öngyilkossági gondolattal, dühvel, haraggal, betegséggel.

2. semlegesen, azaz elmúlt az idő, begyógyult a seb, de igazából nem jött létre változás.

3. de a jó az, ha magasabb szellemi szintre sikerül jutnod a feldolgozott próbád által. Ehhez viszont nem magadba kell elfojtanod a problémát, most jön a lényeg, mond ki, és ne nyeld le. Azonosítsad az érzelmeket. Mondjad, hogy félek, vagy, hogy dühösnek érzem magam, vagy csalódott vagyok. Aztán ne elszaladjál lelki értelemben, hanem fordulj szembe a próbáiddal.

A végén még annyi, hogy nem mondtam, hogy ne fordulj orvoshoz.

Meggyógyulhatsz!

2010. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért jól esne, ha pontoznál is :)
2010. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy a pontozásért mondjátok a tanácsot.
2010. nov. 17. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!