Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet nem mindig azon...

Hogy lehet nem mindig azon gondolkodni hogy egyszer meghalunk?

Figyelt kérdés
Én egy éve folyamatosan ezen gondolkodom, beleépült az agyamba, az életem minden pillanatában ott van ez a gondolat és emiatt nem tudok boldog lenni, semminek nem látom az értelmét. Így 1 év után mi tudná kiölni ezt a fejemből?
2022. nov. 27. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Én ezen 24-26 éves korom között kattogtam napi szinten, ahogy korosodik az ember (55-60-65)kinél hogy, fokozatosan kezd felkészülni a halálra, egyre kevesebb bennük a félelem.

2022. nov. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

El kell fogadni.

Amikor látom a nagyszüleim ahogyan egyikük évekig ágyhoz láncolva a halálért könyörög, míg másikuk keni a falra az ürüléket és másik kettő borzalmas kínok között halt meg rájövök, hogy nem a haláltól kell félni hanem attól, hogy végig fájni fog.

2022. nov. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez mentális betegség jele… ha kezelik elmúlik
2022. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
CSAK 18 VAGYOK
2022. nov. 28. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Természetes dolog a halál, mindenkivel megesik. Az a fontos, hogy amíg élsz mit csinálsz. Szomorú vagy boldog emberként élnél inkább? A halálban már minden mindegy lesz, a boldogságodat addig kell megkeresd!

Fiatalon én is kétségbeestem a halál gondolatán, nem bírtam szabadulni tőle. Aztán akkor jött be az internet, meg a különféle rotten.com, snuffx, később a napihalál... ott láttam, hogy meghalni mennyire egyszerű, pazarlás, de ami a legrosszabb benne, hogy csak egyszer lehet. Növények és állatok elbontanak téged, beépítenek a saját életükbe. Halottként már nem számítasz, jelentéktelen leszel, eltűnsz örökre.

Élni mindenképp érdemes, mert csak egyetlen lehetőséged van.

2022. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt még hozzá kell tegyem, hogy az ember mindig abban lesz a legrutinosabb, amit a legtöbbet gyakorol. Ha a halálra gondolsz, úgy majd az jut eszedbe mindenről, azzal kapcsolatosak lesznek az agyad bejáratott "útvonalak". Elég haszontalan szakértelem, nemde?

/00:23 voltam/

2022. nov. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már mindenről az jut eszembe, ilyen téren nincs veszítenivalóm :))
2022. nov. 29. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!