Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a szüleim rákényszerítenek...

Ha a szüleim rákényszerítenek egy pszihológusra de én nem szólalok meg,akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

2022. nov. 28. 14:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Semmi, azt fogja gondolni, hogy ez bizony nem saját szántából van itt.

Miért kényszerítenek rá?

2022. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, visznek egy másikhoz... Lehet, erről szüleidet kellene megkérdezni, hogy értékelnék...

Felteszem, hogy olyan gondjaid vannak, amiről szégyellsz beszélni. Ha így van, nagyon fontos, hogy számodra szimpi terapeutával dolgozz együtt. Lehet ez pszichológus vagy más...

2022. nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

A szüleid aggódnak érted, úgy látják baj van veled. Szerinted mi a baj veled?

Én is járok pszichológushoz, én szeretem, segít abban, hogy jobban éljek. Én mondjuk magamtól mentem el... 49f

2022. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Ha az ember nem akar bemenni az orvoshoz, akkor azon az emberen nem fog tudni az orvos segíteni. És senki más sem amig az ember nem látja be, hogy segítségre van szüksége. Ezért én nem kényszerítenék senkit ilyesmire, mert semmi értelme.
2022. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg beszélhetsz vele arról, hogy gyűlölöd a szüleidet, mert oda kényszerítettek.
2022. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam olyat, hogy volt valaki, aki meg nem szólalt. Az orvosa meg addig kényszerítette, amíg meg nem szólalt. Hónapok voltak. Én nem akarok beszélni, egy hónap után, se egy alkalom után. Remélem nem kényszerít.
2022. nov. 28. 15:07
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
Ja, nehogy meggyógyulj véletlenül... sokkal jobb szorongani meg minden.
2022. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Így is dönthetsz, mindenesetre egy "normális" ember úgy reagálna, hogy unottan elmondaná, hogy: "A szüleim kényszerítettek, most itt vagyok, de nem fogok önnel beszélgetni. Mindjárt letelik az 50 perc, és akkor kimegyek azon az ajtón."

Persze te még egy fiatal gyermek vagy. Hány éves vagy?

Ha a szüleid bántottak, azt pl. elmondhatod a pszichomókusnak.

Vagy, ha elhanyagoltak.

Vagy ha van valami bajod. Pl. rágod a körmöd folyton, vagy folyton sírsz, vagy nem tudsz aludni. A pszichológus azért van, hogy segítsen.

Induljunk ki abból, hogy a szüleid jót akarnak neked.

Ha az embernek fáj a foga, elmegy fogászatra és ott segítenek rajta.

A lelki problémákon legnagyobb eséllyel a pszichológus tud segíteni.

49f

2022. nov. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

1. Ha igazuk van a szüleidnek, hogy szükséged van rá, akkor érdemes lenne kihasználnod, hogy eljutottál. Valahol pl. nincs elérhető pszichológus, pedig szükséges lenne. Neked szerencséd van, mert van elérhető.


Nekem pl. fiatal koromban jó lett volna, ha eljutok. Akkor most így ötven évesen tán már csinálhatnék mást. Persze akkor lehet, hogy én is tiltakoztam volna.

2. Ha nincs szükséged rá, akkor azért van rá szükséged, hogy megmentsen a szüleidtől, akik nem normálisak, hogy egy normális gyereket terápiára akarnak adni.

49f

2022. nov. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

Pedig jó lenne beszélni. Mit meg nem adtam volna,hogy engem vigyenek a szüleim gyerekként pszichológushoz. Most nem lenne egy egy rakás kupac a fiatal felnőtt életem. Most járok pszichológushoz,de előbb sokkal jobb lett volna.

Egyébként meg ez nem úgy működik mint a filmekben. Nem beszélsz,akkor nem beszélsz. Kényszeríteni nem fog,mert ez egy bizalmon alapuló kapcsolat,ha kényszerít,akkor már bukta az egész tehát nem fog. Pár ülést talán végig ül veled,de ha nem beszélsz vele elfog küldeni

2022. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!