Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ötleteket szeretnék kapni...

Ötleteket szeretnék kapni tőletek, hogyan lehetne rákényszeríteni inzulinos kezelésre szoruló anyámat, hogy szénhidrát fogyasztását ne vigye túlzásba?

Figyelt kérdés
Tudom, ez csak rajta múlik, de amit csak lát magas szénhidrát tartalmú ételeket korlatlanul eszik. Édes kekszek, sütemények, tészta, a kenyérből csak fehéret miközben ott vannak a barna kenyérfélék.

2018. szept. 25. 18:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudsz mit tenni, gondolom, már mondtad neki, hogy az egészségével játszik. Az én anyósomra csak az orvos hatott, azóta kevesebb cukrot eszik. Így is többet, mint amit én kibírok, pedig én nem is vagyok beteg, de mégis.

Én annyit tudok tenni, hogy ha megyek, jóféle ételt veszek, amit mindketten nyugodtan ehetünk. De alapvetően ő dönti el, mit eszik, ez mindig így van. Még annál van némi "hatalmunk" (változó, mekkora, néha szinte semekkora), akire mi főzünk. Jó esetben neki is ízlő, de egészségesebb ételeket tudunk kreálni.


Amúgy semmilyen szénhidrátbomba kenyérből nem lenne szabad sokat ennie, de persze a felszívódás gyorsasága is számít s némelyik barna jobb, mint a fehér (nem a szín számít, ugyebár, az élelmiszeripar lazán elbarnít kenyeret és cukrot is úgy, hogy semmivel ne legyen jobb a fehérnél).

2018. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!