Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha a testvérem...

Mit tegyek, ha a testvérem egy pszichopata?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem vagyok orvos, aki diagnózist állíthat fel, viszont számomra elég egyértelmű, hogy a testvérem egy pszichopata. Sajnos ott tesz keresztbe nekem, ahol csak tud, direkt szabotálni probálja az összes tervemet. Ha történik velem valami jó, azt ő mindig szándékosan tönkreteszi. A hozzám közeli embereket próbálja ellenem fordítani úgy, hogy a hibáimat felnagyítva lejárat és hazugságokat talál ki rólam. Előttem adja a szentet, hogy nem akar rosszat, a hátam mögött meg elhord mindennek. Nagyon hitelesen hozza a kedves és ártatlan ember szerepét, meg nem mondanád róla alapból, hogy amúgy egy pszichopata. Simán bedőlök neki, de aztán mindig szembesülök azzal, amit a hátam mögött művel. Folyton lekicsinyel és csak a rossz tulajdonságaimat hozza fel, azokat is mindig eltúlozza, a jókat elfelejti. Ha hibázok valamiben, azt utána mindig az orrom alá dörgöli, a sikereimet szintén lekicsinyli, irigyeli. Hajlamos magát jó színben feltüntetni, hogy ő mekkora ász, ellenben én mekkora egy söpredék vagyok. Egyszerűen érzem azt, hogy manipulálni akar és minden jót megakadályozni, hogy nekem minél szarabb legyen az életem. Nem szeretném tartani vele a kapcsolatot, viszont jelenleg ezt még nem tehetem meg. Ti mit javasoltok, hogyan tudnék egy ilyen testvértől megszabadulni?

2022. dec. 1. 02:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a dolog amit írsz amúgy.. nekem is hasonló a nővérem.. aztán ha elmondom valakinek hogy milyen akkor meg sír.. na mindegy..

Kérdés szüleitekkel jóban vagytok?? Van a családban olyan hogy vmit nem szabad mert kitör a balhé? Nem muszáj ezekre válaszolnod de ha igen akkor valszeg ez is az oka hogy tesód ilyen nem tud mit kezdeni evvel a dologgal.. ha a nővéred akkor meg féltékeny... nekem a tesóm azt mondta hogy jobb ha meg sem születtem volna.. meg hogy senki nem szeret.. evvel gondolom arra utalt hogy rá több pénz jutott volna meg figyelem ha én nem lennék...

de ez mát az ő dolga... az ő szegénységi bizonyítványa

10es voltam

2023. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 NTBS ***** válasza:
100%
Kerüld el messzire.
2023. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Vizsgáltasd ki magad, mert a pszichopátiának vannak örökletes tényezői. Ahogy a skizofréniának és a depressziónak is.
2023. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen szerintem is inkább nárcisztikus de annak mindig van köze a pszichopátiához, nincsenek éles határok, állítólag minden rosszindulatú nárcisztikus piszichopata is.

Amit tudok tanácsolni hogy minél kevesebbet tudjon rólad. Legyél unalmas. Ne áruld el hova mész, mit csinálsz vagy ha muszáj válaszolni akkor mondj valami unalmasat hogy tanulsz vagy könyvtározol, érettségi előkészítőre mész. Ne mesélj magadról, ne tudja hogy mi érdekel,milyen dolgok fontosak neked, ne tudja hogy kik fontosak neked, kik a barátaid, ki tetszik neked.

2023. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!