Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha a testvérem...

Mit tegyek, ha a testvérem egy pszichopata?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem vagyok orvos, aki diagnózist állíthat fel, viszont számomra elég egyértelmű, hogy a testvérem egy pszichopata. Sajnos ott tesz keresztbe nekem, ahol csak tud, direkt szabotálni probálja az összes tervemet. Ha történik velem valami jó, azt ő mindig szándékosan tönkreteszi. A hozzám közeli embereket próbálja ellenem fordítani úgy, hogy a hibáimat felnagyítva lejárat és hazugságokat talál ki rólam. Előttem adja a szentet, hogy nem akar rosszat, a hátam mögött meg elhord mindennek. Nagyon hitelesen hozza a kedves és ártatlan ember szerepét, meg nem mondanád róla alapból, hogy amúgy egy pszichopata. Simán bedőlök neki, de aztán mindig szembesülök azzal, amit a hátam mögött művel. Folyton lekicsinyel és csak a rossz tulajdonságaimat hozza fel, azokat is mindig eltúlozza, a jókat elfelejti. Ha hibázok valamiben, azt utána mindig az orrom alá dörgöli, a sikereimet szintén lekicsinyli, irigyeli. Hajlamos magát jó színben feltüntetni, hogy ő mekkora ász, ellenben én mekkora egy söpredék vagyok. Egyszerűen érzem azt, hogy manipulálni akar és minden jót megakadályozni, hogy nekem minél szarabb legyen az életem. Nem szeretném tartani vele a kapcsolatot, viszont jelenleg ezt még nem tehetem meg. Ti mit javasoltok, hogyan tudnék egy ilyen testvértől megszabadulni?

2022. dec. 1. 02:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

Megszabadulni? Hány évesek vagytok?

Egy házban éltek? Tehát költözni sem tudtok?

Kommunikációdat kell fejlesztened, és a logikai érvelésed. Mindig megtalálni a hibát és a bakit abban amit mond. Aki hazudik, az annyit csinálja, hogy mindig hagy vakpontokat. Ha megtalálod, menekülőre fogja, vádaskodik, felháborodhat, stb. Ez a pszichológiai hadviselés, amiben nyugodtan helyt kell állnod.


Beszélj te is másokkal, hogy nem úgy volt, ahogy mondja, és elmondasz bármit, ha kérdeznek, de kéred őket, neked higgyenek.


Én nekem is volt ilyen a bátyámmal aki cseszegetett nagyon keményen, durván felülkerekedtem rajta, és bármit hazudik bárkinek, már mindenki tudja mi a helyzet. De ő egy nárcisztikus buta állat, nem egy pszicho.

2022. dec. 1. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
14%
Előszőr is nézz utánna, hogy mit jelent a pszihopata.
2022. dec. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
14%
Ilyeneket az iskolában beviszik a budiba, és körbetekerik celluxxxxal, utána lenyugszanak.
2022. dec. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Vidd vissza ahhoz a szakemberhez, aki ezzel diagnosztizálta.


Ja, hogy nincs ilyen, mert épp bemorcultál rá és a kettőtök közti konfliktust csak azzal tudod kezelni, hogy pszichiátriai kórképek neveit aggatod rá...?

2022. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4 köszönjük, nagyon hasznos mozdony vagy!
2022. dec. 1. 13:46
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
Hamarabb tűnik nárcisztikusnak, ha már diagnosztizálunk. Egy dolgot tehetsz szerintem: elkerülöd!
2022. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem tudod elkerülni, akkor egy pszichológus segíthet neked, hogy hogyan építs határokat, és aki mellett feldolgozhatod a bántásait.
2022. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 LucyGarden válasza:
25%
én saját magam is pszichopatának nevezem, ezt pszichológus és a családom is mondja, segítek neked, nem mindig rossz oldalunk van, szerintem először is, próbálj meg minnél a szeme elől eltűnnu, másodszor, ha muszáj egymás mellett lennetek, akkor ne igazán figyelj rá, hameg direkt felidegesít téged, ne mutasd ki, mert minnél jobban látja, hogy kivagy, annál jobban folytatja, ha ezeket betartod, abba hagyja, és keres egy másik prédát
2022. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Én simán csak nekimentem verbálisan a szintén pszichopata bátyámnak. Olyankor bújik ki a szögecske a zsákból. Megszakítottunk minden kapcsolatot, jobb így.
2023. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehet hogy ez szimpla testvérféltékenység? Másokkal hogy viselkedik? Iskolában milyen? Milyen tanuló? Melyikötök az idössebb??
2023. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!